سپرده گذاران ثامن الحجج آسوده باشند

استاندار اصفهان گفت: با روند تكميل فاز يك مصلي، نمازهاي جمعه ماه مبارك رمضان در مصلاي بزرگ امام خميني(ره) برگزار خواهد شد.

رسول زرگرپور اظهار داشت: با موافقت نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه  اصفهان و با توجه به روند تكميل فاز يك مصلي، نمازهاي جمعه ماه مبارك رمضان در مصلي بزرگ امام خميني (ره) برگزار خواهد شد و انشاالله ادامه خواهد يافت.

رسول زرگرپور در جمع خبرنگاران افزود: شبستان اصلي اين مصلي آماده بهره برداري است و يك ماه فرصت وجود دارد كه نقطه نظراتي كه ستاد نماز جمعه دارد برطرف گردد و ماه مبارك رمضان آغازي باشد براي انتقال نماز جمعه اصفهان به مصلي.

وی در خصوص سپرده گذاران ثامن الحجج اطمينان نیز اظهار داشت: براي پرداخت سپرده هاي آنان مشكلي در سطح كلان وجود ندارد. از اوايل سال گذشته با توجه به موضع بانك مركزي، سپرده گذاران اين موسسه با شرايط ويژه اي مواجه شدند و نگراني هايي را در ارتباط با سپرده هاي خود در اين موسسه داشتند.

وي با بيان اينكه بانك مركزي معتقد بود كه اين موسسه ضوابط و مقررات بانك مركزي را رعايت نمي كند و بايد در چارچوب بانك مركزي قرار گيرد و تنها مجوز آغاز بكار را اخذ نموده است؛ تصريح كرد: سپرده گذاران نيز اعتقاد داشتند كه در تابلوهاي اين موسسه عنوان تحت نظارت بانك مركزي قيد شده است.

استاندار اصفهان افزود: در استان پيش از اينكه اين مسئله فراگير شود، با كمك دستگاه قضايي ترتببي اتخاذ شد كه منابع اين موسسه در اختيار قرار گيرد و در ابتدا مبالغ كوچكتر پرداخت گرديد و در ادامه موضوع فراگير شد و دستگاه قضايي و بانك مركزي تصميم گرفتند پیگری قرار دهند.

زرگرپور افزود: براساس يك برنامه ريزي قابل قبول با يك نظم و ترتيبي، پرداخت منابع سپرده گذاران آغاز شد و تا امروز ۵۴ هزار نفر از سپرده گذاران در استان اصفهان ۲ هزار و ۹۰۰ ميليارد  ریال سپرده هاي خود را تا سقف ۳۵۰ ميليون ریال سپرده از طريق بانك پارسيان دريافت كردند.

استانداراصفهان افزود: با توجه به برنامه ريزي كه شروع و تصميم گيري آن از اصفهان آغاز شد و زمانبندي كه براي مراجعه سپرده گذاران گذاشته شده خوشبختانه اين اقدام با يك روند قابل قبولي پيش رفته است.

زرگرپور ادامه داد: خوشبختانه اين موضوع كه مي توانست همانند موضوعاتي باشدكه مشكلاتي را در سال هاي گذشته و يا در استان هاي ديگر پيش آورد، روند طبيعي خود را طي مي كند و هم سرمايه گذاران منابع خود را دريافت كردند و هم كساني كه هنوز موفق به دريافت سپرده هاي خود نشده اند اطمينان دارند كه تحت نظارت و حمايت دولت در حال پيگيري است و اميدواريم كه اين روند با قدرت ادامه يابد و دغدغه سرمايه گذاران برطرف شود.

وي با بيان اينكه تعداد سپرده گذاران صد درصد تاييد شده نيست، افزود: برآورد مي شود كه بين ۶۵ تا ۷۰ درصد سپرده گذارن تاكنون توانسته اند سپرده هاي خود را دريافت نمايند.

استاندار اصفهان افزود: سپرده گذاران ثامن الحجج اطمينان داشته باشند كه براي پرداخت سپرده هاي آنان مشكلي در سطح كلان وجود ندارد و با برنامه ريزي هايي كه صورت گرفته كارها به صورت منظم و تحت نظارت دولت در حال پيگيري است.

پرداخت ۲۵۰ ميليارد  ریال به گيتي پسند

وي در ادامه به مشكلات موسسه گيتي پسند نيز اشاره كرد و گفت: با پيگيري هايي كه در سال گذشته صورت گرفته ۹۲۰ ميليارد ریال منابع بانكي براي اين موسسه تامين گرديد كه بخشي به سرمايه ي در گردش اين شركت اختصاص يافت و بخشي نيز به سپرده گذاران تحويل داده شد و بخشي از سپرده گذاران نيز قرارداد هاي خود را با اين موسسه تجديد نمودند.

زرگرپور ادامه داد: پس از سال نو، با پيگيري هايي صورت گرفته ۴۰۰ ميليارد  ریال تسهيلات بانكي پيش بيني و ۶۰۰ ميليارد ریال

استاندار اصفهان با بيان اينكه اين موضوع تحت نظارت مقام قضايي پيگيري خواهد شد، گفت: طي چند روز آينده قرار است كه ۷۰ درصد اين مبلغ در حدود ۲۵۰ ميليارد ريال به سپرده گذاران بازپرداخت شود و ۱۰۰ ميليارد ریال نيز براي حفظ اشتغال به عنوان سرمايه در گردش در اختيار كارخانه قرارخواهد گرفت.

 

 آیا بیکاری ۲۵ هزاركارگردراصفهان لغوشد؟

زرگرپور در ادامه به عملكرد كارگروه تسهيل و رفع موانع توليدي اشاره كرد و افزود: استان اصفهان استاني صنعتي و كشاورزي است و مسائل اقتصادي در اين استان مهم و حياتي است.

وي با يادآوري اينكه درسفر رئيس جمهوری تشكيل كارگروه تسهيل و رفع موانع توليدي براي پيگيري مشكلات واحدهاي توليدي كه براساس شرايط اقتصادي كشور با مشكل مواجه شده بودند مطرح گرديد، افزود: پس از سه ماه اين كارگروه تشكيل شد و تاكنون ۱۷۴ جلسه تشكيل داده است.

استاندار اصفهان با اشاره به اينكه چهار موضوع مالياتي، تامين اجتماعي، سيستم بانكي و ساير موضوعات از مواردي بود كه در اين جلسات بررسي شد، افزود: پرونده واحدهاي توليدي با دو شرط دارا بودن برنامه خروج از بحران و حفظ اشتغال موجود، مورد بررسي قرار مي گرفت.

مدير ارشد استان با بيان اينكه ۳۵۰ واحد توليدي در كميسيون هاي مختلف اين كارگروه مورد بررسي قرار گرفتند، افزود: ۹۰۰ پرونده براي اين واحدها تشكيل شد و تاكنون ۷۷۱ پرونده بررسي شده و تسهيلات ممكن براي آن ها در نظر گرفته شده است و ۱۲۰ پرونده نيز در دستور كار قرار دارد.

وي با بيان اينكه در اين ۳۵۰ واحد توليدي، ۹۵ هزار نفر اشتغال داشتند، افزود: ۲۵ هزار نفر در اين واحدها در معرض اخراج و تعديل نيرو قرار داشتند كه با اين اقدام اشتغال‌آنان تثبيت شد.

زرگرپور، با اشاره به اينكه ۱۰ مورد از واحدهاي توليدي در تملك بانك ها قرار گرفته بود، مزايده ي‌آن ها متوقف شد، افزود: اين كارگروه توانست جلوي بخشي از بيكاري كارگران را بگيرد و با توجه به عملكرد اين كارگروه در استان ها از جمله استان اصفهان، در سطح ملي اين كارگروه تسهيل و رفع موانع توليدي تشكيل گرديد.

استانداراصفهان، به اقتصاد مقاومتي نيز اشاره كرد و گفت: اين موضوع به صورت جدي از سوي دولت پيگيري مي شود و با تشكيل ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در استان ها و برگزاري جلسات هفتگي اين ستاد، استان در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي قدم برداشته است.

زرگرپور، با بيان اينكه در سال گذشته ۲۱ هزار و ۸۰۰ كارگري كه ناخواسته از كار بركنار شده بودند مشمول بيمه بيكاري قرار گرفتند، افزود: مبلغ يك هزار و ۸۵۰ ميليارد ریال در طول سال به اين كارگران پرداخت شد.

  22 اردیبهشت 1395
بخش : اصفهان / اقتصاد ایران
کد خبر: 53486
مرجع: موج
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز