افزایش شمار مبتلایان به کرونا در اصفهان به ۲۸۶ نفر/ تعداد فوت شدگان به ۱۲ نفر رسید

ویروس کرونا در اصفهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آخرین آمار مبتلایان به بیماری کرونا (corona) در اصفهان تا امروز (هجدهم اسفند ماه) را اعلام کرد.

آرش نجیمی در گفتگو با ایسنا در مورد آخرین آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در اصفهان، اظهار‌کرد: آمار مبتلایان به کرونا در اصفهان به غیر کاشان و آران بیدگل تا امروز (هجدهم اسفند ماه) به ۲۸۶ نفر افزایش یافته است.

 

او گفت: بر اساس آخرین آمار جواب تست ۹۹۱ مورد از اشخاص مشکوک به کرونا در سطح شهر و استان اصفهان به غیر کاشان و آران بیدگل انجام شده که از این موارد تست ۷۰۵ مورد منفی و متأسفانه تست ۲۸۶ مورد مثبت اعلام شده است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان این که میانگین سن مبتلایان به کرونا در اصفهان ۵۸ سال است، ادامه داد: از این تعداد ۱۷۹ مرد و ۱۰۷ زن هستند که متأسفانه یک زن باردار در میان آن ها است.

 

نجیمی گفت: علاوه بر اصفهان، ۱۵ شهرستان دیگر اصفهان نیز درگیر این بیماری هستند که تا به حال اصفهان ۱۶۴ مورد، اردستان ۱۳ مورد، چادگان ۲ مورد، خمینی شهر ۴ مورد، خوانسار ۳ مورد، سمیرم ۲ مورد، شاهین شهر ۱۳ مورد، شهرضا ۸ مورد، فریدن ۲ مورد، فلاورجان ۷مورد، گلپایگان ۵مورد، لنجان ۱۲مورد، مبارکه ۱۰ مورد، نایین ۱۱مورد، نجف آباد ۱۷ مورد و نطنر ۱۳ مورد از قطعی کرونا در آن ها ثبت شده است.

 

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، متأسفانه تست کرونا ۱۲ نفر از اشخاص متوفی، مثبت بوده است و تا به حال نیز ۲۱ نفر از افرادی که ابتلا قطعی به کووید- ۱۹ داشته اند از بیمارستان ترخیص و ۲۵۳ نفر هنوز بستری هستند.

 

اینفوگرافیک/ آمار ابتلا به کرونا در استان ها از ابتدا تا ۱۸ اسفند ماه

بر اساس اعلام وزارت بهداشت تا روز ۱۸ اسفند ماه آمار ابتلا به ویروس کرونا در ایران به ۶۵۶۶ نفر رسید. از این تعداد ۲۱۳۴ بیمار مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته اند. مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۹۴ مورد رسید. در این اینفوگرافیک جزئیات آمار ابتلا، به تفکیک هر استان تا روز ۱۸ اسفند را مشاهده می کنید.

 

ویروس کرونا در اصفهان,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  18 اسفند 1398
بخش : اصفهان / سلامت
کد خبر: 66600
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز