استرداد 87 میلیارد تومان اموال مسروقه به صاحبان اصلی در اصفهان

 اخباراجتماعی,خبرهای اجتماعی ,فرمانده انتظامی

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: از ابتدای امسال 87 میلیارد تومان اموال مسروقه به صاحبان اصلی آنها بازگردانده شده است. 

سردار مهدی معصوم‌بیگی امروز (یکشنبه) در نشست خبری اظهار کرد: در 8 ماهه نخست امسال  با کاهش 21 درصدی وقوع قتل، کاهش و کنترل 40 درصدی سرقت مسلحانه و کاهش 46 درصدی آدم ربایی روبرو بوده‌ایم.

 

وی همچنین از کاهش 13 درصدی سرقت از واحدهای صنفی خبر داد و افزود: در 8 ماهه نخست سال در استان اصفهان سرقت موتور سیکلت 8 درصد و کیف قاپی 10 درصد افزایش یافته است.

 

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه 120 باند سرقت امسال در استان شناسایی و با آنها برخورد شده است، گفت: بیشترین سرقت ها از منازل و مغازه‌ها صورت گرفته که 23 باند سرقت در این زمینه شناسایی و دستگیر شده‌اند.

 

وی ادامه داد: 21 باند سرقت از اماکن خصوصی، 18 باند سرقت از داخل خودرو و 17 باند سرقت به عنف نیز در این مدت شناسایی و دستگیر شده‌اند.

 

معصوم بیگی تصریح کرد: کشف جرم با رویکرد علمی و آزمایشگاهی نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته است و در بحث سرقت‌ها تلاش شده اموال مسروقه به مالباختگان برگردانده شود به طوری که از ابتدای سال 87 میلیارد تومان اموال مردم از سارقان گرفته شده و به آنها بازگردانده شده است.

 

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به بزرگترین کلاهبرداری سال جاری گفت: این کلاهبردار که در زمینه واردات پوشاک فعالیت داشت دو روز پیش در یکی از استان‌های شمالی دستگیر شد و تاکنون 40 نفر شاکی از این فرد به پلیس مراجعه کرده‌اند و 41 میلیارد و 200 میلیون تومان از سوی شکات اعلام کلاهبرداری شده است. مردم نباید به دلیل تحصیل سود بیشتر به این افراد اعتماد کنند.

 

وی افزود: در 7 ماهه نخست سال با کاهش 7 درصدی جانباختگان تصادفات رو به رو بوده‌ایم، اما متاسفانه اصفهان رتبه نخست مرگ موتور سواران و عابران پیاده را در کشور دارد.

 

معصوم بیگی اظهار کرد: بر اساس میانگین کشوری 50 درصد از تلفات حوادث رانندگی مربوط به عابران پیاده و موتور سواران است که این آمار در استان اصفهان علی رغم سیر نزولی 70 درصد است.

 

وی ادامه داد: از ابتدای سال یک میلیون و 200 هزار تماس با پلیس 110 برقرارشد که از این تعداد 53 درصد مربوط به امدادخواهان در حوزه فعالیت این پلیس بوده و عملیاتی شده است.

 

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: در طرح های مربوط به قرارگاه اقدام و عمل، چهار طرح پیاپی ذوالفقار انجام شده که در جریان اجرای طرح ذوالفقار سه که مربوط به دستگیری متهمان فراری بوده است، 400 نفر در سطح استان با هدف انجام فرایند دادرسی، احقاق حقوق مردم و جلوگیری از انجام جرم دستگیر شده اند.

 

معصوم بیگی خاطرنشان کرد: در خصوص مبارزه با قاچاق کالا در هشت ماهه نخست سال در پرونده های بیش از 500 میلیون تومان 40 درصد و در پرونده های بالای 100 میلیون تومان 6 درصد افزایش کشفیات داشته ایم؛ هدف پلیس برخورد با دانه درشت ها بوده و در مجموع ارزش کالاهای کشف شده 83 میلیارد تومان بوده است.

 

وی با بیان اینکه پلیس اصفهان در شناسایی سایت های مجرمانه 23 درصد رشد داشته است، ادامه داد: از ابتدای سال کشف جرائم سایبری 48 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است و بیشترین موارد این جرائم مربوط به کلاهبرداری‌های مالی و پرونده‌های مرتبط با بی اخلاقی بوده است.

 

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه از ابتدای سال 110 باند تهیه و توزیع موا مخدر شناسایی و با آن‌ها برخورد شده است، گفت: پاکسازی محلات آلوده به جرم مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است. علاوه بر این طرح ذوالفقار چهار که مربوط به برخورد و خورده فروشان و معتادان متجاهر است نیز اجرا شده است. در مجموغ 20 تن انواع ماده مخدر در استان کشف شده است.

 

معصوم بیگی در خصوص نحوه اطلاع رسانی پلیس در خصوص خودکشی دو دختر نوجوان در اصفهان تصریح کرد: نوجوانانی که دست به خودکشی زده بودند از مدلی تبعیت کرده بودند که مربوط به چالش نهگ آبی بود. ما نباید به دنبال عنوان این موضوع باشیم اما آنچه قطعی است این است که حادثه رخ داده تحث تاثیر چالش های فضای مجازی بوده است.

 

وی در پاسخ به این سوال که در فیلم منتشر شده در فضای مجازی از این دو دختر نشانه ای از تاثیر چالش های فضای مجازی دیده نمی شد، افزود: چالش های فضای مجازی نگران کننده است و این موضوع باید به خانواده انتقال داده شود. البته همه اسناد پلیس این فیلم نبوده است.

 

فرمانده انتظامی استان اصفهان در خصوص شایعات مبنی بر دریافت وجه از سوی آمران امر به معرف و نهی از منکر از بانوان اظهار کرد: این موضوع را نشنیده ام. در حوزه امر به معروف رویکرد ایجابی و با هدف آگاه سازی انجام می شود و دریافت هر گونه وجه از بانوان تحت عنوان جریمه جرم محسوب می شود.

  12 آذر 1396
بخش : اصفهان / جامعه
کد خبر: 59575
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز