امکان احیای زاینده‌رود وجود دارد/ سیاستمداران تصمیمات درست بگیرند

زاینده‌رود,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,محیط زیست
مدیر پروژه مدیریت یکپارچه منابع آب رودخانه زاینده رود گفت: امکان احیای زاینده رود وجود دارد اما به شرط اینکه سیاستمداران تصمیمات مشکل بگیرند به طوری که تشنج در جامعه ایجاد نشود.

شهروز مهاجری پیش از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احیای رودخانه زاینده رود امری غیر ممکن نیست و تنها باید مدیریت یکپارچه بین تمامی ذی نفعان شکل بگیرد و اعتماد سازی بین مسئولان و بهره برداران از جمله کشاورزان و مردم ایجاد شود.

 

وی بیان داشت: سیاستمداران و تصمیم سازان ایران در صورتی که مطابق با نتایج پروژه مدیریت یکپارچه سازی منابع آب رودخانه زاینده رود عمل کنند و مردم هم پشتیبانی کنند به طور قطع شاهد احیای زاینده رود خواهیم بود.

 

مدیر پروژه مدیریت یکپارچه منابع آب رودخانه زاینده‌رود ادامه داد: در طول هشت سال گذشته که  پروژه آغاز شد بیشترین وقت را صرف ایجاد مدیریت بهم پیوسته و هماهنگی بین تمامی گروه ها و بهره برداران از زاینده رود کردیم واز کشاورزان تا مسئولان در وزارتخانه را گردهم آوردیم تا با هم دلی و همفکری و در آوردن ایده های مشترک زاینده رود را نجات دهیم.

 

وی با اعلام اینکه برای رسیدن به مدیریت یکپارچه در حوضه زاینده‌رود روش‌های خاصی رامی‌خواهد و مدل های اجرایی ویژه که بتوانیم به یک استراتژی‌های یکسان برسیم، ادامه داد: امروز به اعتماد و همکاری بین دو تیم مختلف آلمان و ایران دست یافتیم، کار بسیار سخت اما موفقیت آمیز بود.

 

مهاجری راه اندازی مرکز آموزشی بین ایران و آلمان در اصفهان مهمترین دستاورد مذاکرات هشت ساله این پروژه است و ادامه داد: اگرچه بخشی از خشکسالی ها در اصفهان ناشی از تغییرات آب و هوایی و اقلیم است اما از سوی دیگر احیای زاینده رود نیازمند همکاری بیش از پیش تصمیم سازان و سیاستمداران ایران و همکاری مردم است.

  19 آذر 1397
بخش : اصفهان / محیط زیست
کد خبر: 60518
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز