ارائه 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی تا پایان سالجاری

 اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , رئیس جمهوری

رئیس جمهوری گفت: برنامه دولت برای پیشرفت اقتصادی کشور، ارائه تسهیلات تا سقف 160 هزار میلیارد ریال به بنگاه ها و مجموعه های اقتصادی و صنعتی تا پایان سال جاری است. 

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان مرکزی در بیت تاریخی امام خمینی (ره) افزود: امسال تاکنون 100 هزار میلیارد ریال تسهیلات در اختیار واحدها و بنگاه های اقتصادی و صنعتی قرار گرفته است.

 

رئیس قوه مجریه تصریح کرد: امسال، حمایت از 7 هزار و 500 بنگاه صنعتی و اقتصادی در برنامه پیش بینی شده بود اما با هماهنگی و انسجام لازم، تاکنون به 12 هزار و 500 واحد کوچک و متوسط تسهیلات اعطا شده است.

 

وی با اشاره به رشد اقتصادی مثبت 5 درصدی کشور،ادامه داد: افزایش این شاخص حیاتی، از جمله هدفگذاری های اولویت دار دولت است.

 

رئیس جمهوری اضافه کرد: ارایه تسهیلات صادرات محور به بنگاه های تولیدی و اقتصادی از دیگر برنامه های دولت یازدهم است.

 

دکتر روحانی بیان کرد: تولید رقابتی و بهبود فضای کسب و کار از چشم اندازهای اصلی دولت تدبیر و امید است که تاکنون نیز بخش قابل توجهی از آن محقق شده است.

 

رئیس جمهوری افزود: امروز کشورهای زیادی از نقاط مختلف دنیا ،خواستار افزایش همکاری های مشترک تجاری و اقتصادی با تجار ایرانی هستند.

 

رییس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: بسیاری از تعهدات دولت در قبال تامین نقدینگی واحدهای صنعتی و اقتصادی اجرایی و عملیاتی شده است.

 

وی با قدردانی از حضور حماسی و پرشور شهروندان استان مرکزی به ویژه شهرهای اراک و خمین در استقبال از کاروان تدبیر و امید گفت: استقبال و محبت مردم قابل توصیف و تقدیر نیست، مردم نسبت به انقلاب، نظام و خادمان خود لطف دارند.

 

حجت الاسلام و المسلمین روحانی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم با انجام وظایفی که بر عهده ماست پاسخ محبت مردم را بدهیم.

 

وی با اشاره به نشست شورای سرمایه گذاری و توسعه استان مرکزی گفت: اشتیاق سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این استان قابل توجه است و توافقنامه های همکاری اقتصادی متعددی در این راستا امضا شده است.

 

دکتر روحانی استان مرکزی را استانی آرام، امن و مناسب برای سرمایه گذاری توصیف کرد و افزود: کشاورزی با استفاده از روشهای نوین آبیاری در این استان باید توسعه یابد.

 

رئیس دولت تدبیر و امید همچنین اظهار کرد: مسئله محیط زیست، آلودگی پدیده گرد و غیار نیز از موارد مهم این استان است که اقدامات حمایتی در این حوزه نیز باید افزایش یابد.

  3 آبان 1395
بخش : استان مرکزی / دولت
کد خبر: 55189
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز