استاندار مرکزی: به کارگران هپکو کمتر از گُل گفته نشده است!

سید علی آقازاده,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,صنعت و معدن
استاندار مرکزی گفت: در ۱۴ ماه استانداری بنده کمتر از گل به کارگران گفته نشده است.

سید علی آقازاده در تریبون آزاد دانشگاه اراک که به مناسبت روز دانشجو و با محوریت مطالبه‌گری دانشجویان با حضور حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و سید مهدی مقدسی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، توسط انجمن اسلامی این دانشگاه ترتیب داده شده بود، عنوان کرد: برخی از مشکلات دانشجویی مانند مباحث صنفی، خوابگاهی، فضای آموزشی، سلف و غذا و ... باعث دردسرهایی شده است. ما پذیرای نقدها هستیم، اما درخواست دارم که توهینی به مقامات و ارکان نظام و دولت صورت نگیرد.

 

وی گفت: نقدها مورد پذیرش و احترام است و قول می‌دهم که در نشستی کاملا کاری و اجرایی مسائل و مشکلات  دانشجویان با مسئولان امر بررسی و حتی در صورت لزوم در تهران پیگیری شود.

 

آقازاده در خصوص سوالی درخصوص عدم استفاده از نظرات و تمایلات دانشجویان در انتصابات دانشگاه بیان کرد: در عمر ۳۲ ساله کاری خود همواره تلاش داشته ام که از جوانان استفاده کرده و مشورت بگیرم و به ریاست دانشگاه اراک نیز برادرانه توصیه می‌کنم که در برخی از انتصابات حتما از نظر دانشجویان به واسطه انجمن‌ها استفاده کند و قطعا نتیجه‌ای مثبت در پی خواهد داشت.

 

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در خصوص وضعیت کارگران هپکو تصریح کرد: در طول ۱۴ ماه استانداری بنده در استان مرکزی کمتر از گل به کارگران گفته نشده است و حتی با وجود آنکه کارگران هپکو سه روز خط آهن تهران-اهواز را بستند و علیرغم آمادگی نیروی انتظامی اجازه هیچ‌گونه برخوردی با کارگران را ندادم چراکه می‌خواستم کارگران بدانند که درکشان می‌کنم، البته خوشبختانه پس از سه سال هپکو به تولید نشسته است و به جای سر و صداهای منفی صدای تولید و کار از کارخانه به گوش می‌رسد و افتخار بزرگی برای کشور، استان و کارگران است. این امر حاصل تلاش‌های استان و تدبیر دولتمردان در این شرایط خاص و سخت کشور است.

 

استاندار مرکزی در خصوص برخورد سلیقه‌ای و فراقانونی با دانشجویان که در این جلسه مطرح شد، خواستار ارائه مصداق و نمونه از سوی دانشجویان جهت رسیدگی شد.

 

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی استان که سوال دانشجویان بود اظهار کرد: استان مرکزی دارای ۲ هزار و ۸۵۰ واحد صنعتی و تولیدی است که برای ۹۸ تا ۱۰۰ هزار نفر شغل ایجاد کرده است و تا سال گذشته برخی واحدها تعطیل و برخی با معوقات هفت ماهه حقوق کارگران مواجه بودند، اما امروز در شرایط تحریم کارخانجات بزرگ با یکی دو ماه تاخیر در پرداخت حقوق‌ها مواجهند و کارخانجاتی مانند ایرالکو، هپکو، آذرآب، واگن‌پارس، ماشین‌سازی و ... مشغول به کار و تولید هستند.

 

آقازاده عنوان کرد:در شرایطی که شورای تامین استان حضور من در کارخانجات و جمع کارگران را منع کرده‌ بود در بین کارگران و در واحدهای صنعتی حاضر شدم، با حضور خود حرف‌های کارگران را شنیدم و همین امر باعث آرامش فضا و انگیزه ای شد تا مطالبات کارگران را پیگیری کنم.

  19 آذر 1397
بخش : استان مرکزی / اقتصاد ایران
کد خبر: 60505
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز