از يکشنبه از خروج افراد مشکوک به کرونا از قم جلوگيری خواهد شد
قم بالاخره قرنطینه شد!

قرنطینه ی شهر قم,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا جدی و گسترده است، گفت: از فردا از خروج افراد مشکوک به کرونا از قم جلوگیری خواهد شد.

علی ابرازه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: از فردا همکاران دانشگاه علوم پزشکی در خروجی‌های شهر مستقر خواهند شد و با تب‌سنج افراد را کنترل خواهند کرد و درصورتی‌که فردی دارای علائم ابتلا به کرونا باشد از خروج وی جلوگیری و قرنطینه خواهد شد.

 

وی هدف از این کار را شیوع کمتر بیماری کرونا اعلام کرد و گفت: مسئله شیوع بیماری کرونا جدی و گسترده است و بهبودی افراد هم به‌سختی حاصل می‌شود اما مردم آن را هنوز جدی نگرفته‌اند و مطابق معمول رفت‌وآمدهای زیادی در خیابان‌ها دارند و حتی در برخی مناطق تجمعاتی برگزار می‌کنند.

 

قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: هرچقدر تخت به چرخه درمان اضافه می‌کنیم، باز هم با کمبود مواجه می‌شویم.

 

ابرازه از مراجعه چهار هزار نفر به بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: از این تعداد ۶۵۲ نفر در بیمارستان‌های کامکار، فرقانی، امام رضا(ع) و علی‌بن ابی‌طالب(ع) بستری شده‌اند.

 

وی در پایان قرنطینه خانگی را بهترین روش برای جلوگیری از شیوع این ویروس دانست و از مردم خواست مسائل بهداشتی را به‌طور کامل رعایت کنند و حتی‌الامکان در منزل بمانند.

 

 

آمار رسمی کرونا در ایران (۱۳۹۸/۱۲/۱۰)

کیانوش جهانپور,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت

  10 اسفند 1398
بخش : قم / سلامت
کد خبر: 66518
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز