مدیر کل شیلات استان سیستان و بلوچستان :
سیستان و بلوچستان آماده تأمین ماهی مورد نیاز کارخانجات کنسرو سازی کشور
استان سیستان و بلوچستان آماده تأمین ماهی مورد نیاز کارخانجات کنسرو سازی کشور

هدایت الله میر مراد زهی گفت ؛ استان سیستان و بلوچستان با دارا بودن حدود ۹۵۰ فروند شناور صیادی لنج که ۷۲ درصد آنها در آبهای فرا ساحلی فعالیت دارند، بزرگترین ناوگان صیادی کشور را دارد.

به گزارش صیدنیوز ، وی افزود ؛ این استان تاًمین کننده بیش از ۷۰ درصد ماهی مورد نیاز کارخانجات تولید کنسرو کشور می باشد که امسال خوشبختانه با تدبیر بعمل آمده و همکاری شرکت نفت، بنادر و دریانوردی، دریابانی و سایر ارگانهای ذیربط، شناورهای لنج صیادی استان با رعایت قانون حفاظت از منابع آبزی و مصوبات کمیته مدیریت صید صیادی چند هفته زودتر عازم دریا شده و هم اکنون در حال بازگشت می باشند که خوشبختانه امسال وضعیت صید شناورها نسبت به همین فصل در سال گذشته رشد چشمگیری داشته است .

مدیر کل شیلات استان بیان داشت ؛ هم اکنون وضعیت تخلیه ماهی در بنادر صیادی استان نسبت به سال گذشته افزایش داشته و در برخی بنادر مانند کنارک تا  متوسط ۲۰۰ تن در شبانه روز می رسد که علاوه بر تاًمین نیاز کارخانجات داخل استان به سراسر کشور نیز ارسال می گردد.

لازم به ذکر است که متوسط صید هر یک از شناورهای لنج صیادی در فصل جاری صید حدود ۷۰ الی ۹۰ تن می باشد که این میزان در سال گذشته  حدود ۴۰ تا ۵۰ تن برای هر شناور بوده است.

میرمراد زهی خاطر نشان کرد : با عنایت به این موضوع استان آمادگی تاًمین ماهی مورد نیاز کارخانجات کنسرو  سراسر کشور را دارد لذا از کارخانه داران دعوت می گردد جهت تأمین ماهی مورد نیاز خود به این استان مراجعه نمایند.

 

- روابط عمومی اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان

  19 آبان 1395
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز