وزش طوفان با سرعتی معادل ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد

اخبار,اخبار اجتماعی,وزش طوفان در سیستان و بلوچستان

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش طوفان با سرعتی معادل ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت سیستان را فرا می‌گیرد.

علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار داشت: پیش‌بینی وضعیت جوی سیستان و بلوچستان بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های پیش یابی نشان می‌دهد از اواسط وقت روز شنبه پیش رو تا پایان هفته آینده در شهرستان های منطقه سیستان وزش طوفان خواهیم داشت.

 

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: در پی این شرایط جوی نامطلوب و وزش طوفان با سرعتی معادل ۸۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت کاهش شدید دید و کیفیت هوا در سیستان رخ می‌دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده طوفان در منطقه سیستان شدیدتر و سرعت باد بیش از ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود که در پی آن احتمال اختلال در پروازهای فرودگاه‌های زابل و زاهدان وجود دارد.

 

ملاشاهی تاکید کرد: در این مدت در محورهای مواصلاتی زابل- نهبندان، زاهدان- نهبندان، زاهدان- زابل، زاهدان-بم و ایرانشهر-بم باد و گرد و خاک سبب کاهش دید می‌شود.

 

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: گرد و غبار در زاهدان و سایر نقاط نواحی مرکزی و جنوبی استان سبب کاهش کیفیت هوا و کاهش دید خواهد شد. همچنین باد و گرد و خاک نیز با شدت کمتر رخ خواهد داد.

 

وی با بیان اینکه دمای هوا از یکشنبه در نیمه شمالی استان حدود ۳ تا ۵ درجه کاهش می‌یابد، افزود: اتخاذ تمهیدات لازم از جانب مسئولین استان برای کاهش اثرات مخرب گرد و خاک به ویژه در سلامت و بهداشت مردم و حمل و نقل جاده ای ضروری است.

 

  19 مرداد 1397
بخش : سیستان و بلوچستان / آب و هوا
کد خبر: 63550
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز