حسین زاده کارشناس بازاریابی بانک مسکن استان گیلان:
مسکن محوریت ویژه در در رونق فرابورس دارد
مسکن محوریت ویژه در در رونق فرابورس دارد

به گزارش صیدنیوز ، حسین‌زاده تاکید کرد: اولین چیزی  که در حوزه‌ی مسکن نیاز است برنامه‌ریزی است و چون نقدینگی در دست مردم است اگر بازار مسکن رونق پیدا کند یا بورس یا ارز یا سکه مردم هم به همان سمت گرایش می‌یابند و همه تلاش می‌کنند با سرمایه‌گذاری در این زمینه به افزایش درآمد و سود خود بیفزایند و در مقابل نوسانات بازار دستکم ارزش پول خود را حفظ کنند و یا افزایش دهند.
   وی با اشاره به اینکه ۲۵ درصد تسهیلات بانکی را مسکن به خود اختصاص داده است، گفت: کلاً دولت هم با توجه به جمیع جهات و شرایطی که وجود دارد بین ۵/۰ تا سه درصد را به بخش مسکن اختصاص می‌دهد.
   حسین‌زاده گفت: یکی از بزرگترین آسیبهای مسکن این است که نیاز به وجود آمار و ارقامی دقیقی در این زمینه وجود دارد که تاکنون پاسخی مشخص به آن داده نشده است یک نهاد یا بخشهایی باید جمع شوند و یکسری آمار و اطلاعات لازم در حوزه‌ی مسکن را تهیه و ارائه کنند.
   وی همچنین گفت: بزرگترین آفتی  که در حوزه‌ی مسکن وجود دارد این است که مسکن جنبه‌ی انتفاعی پیدا می‌کند.  وی با اشاره به اینکه بین مسکن و بورس برای جمع‌آوری نقدیگی جامعه رقابتی فشرده برقرار بوده گفت: بازار سازمان یافته‌ای که در آن انتقال وجوه از افراد و واحدهایی که با مازاد منابع مواجه هستند به افراد و واحدهای متقاضی وجوه صورت می‌پذیرد، بازار مالی است و بازار سرمایه ابزارهایی مانند سهام، صکوک اجاره و اوراق مشارکت، اوراق رهنی، اوراق سلف و یا اوراق زمین و ساختمان در آنها کارآیی دارد.
   این کارشناس حوزه‌ی مسکن ادامه داد: صندوقهای زمین و ساختمان به عنوان یکی از ابزارهای نوین هستند که می‌توانند سبب پویایی بازار مسکن شوند که سرمایه‌های مردم را جمع می‌کند و برای تجهیز مالی در اجرای پروژه‌های بزرگ به کار می‌برد مزایای تشکیل صندوقهای سرمایه‌گذاری زمین و مسکن بسیار فراوان است.
   وی سپس به مراحل ایجاد صندوقهای زمین و ساختمان اشاره کرد و گفت: ابتدا بایستی به شهرداری مراجعه کرد و پروانه گرفت و گزارش توجیهی ارائه داد و ارکان آن را تعیین نمود و به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه کرد و موافت‌نامه‌های اصوالی دریافت کرد بعد بایستی مجوز تاسیس صندوق در اداره‌ی کل ثبت شرکتها به ثبت برسد و گواهی نامه‌ی دریافت کند و در بررسی مجوز پذیره نویسی انجام شود و در نهایت دریافت واحدهای سرمایه‌گذاری انجام شود. حسن زاده در پایان سخنان خود به تسهیلات بانک مسکن برای کارکنان دولت اشاره کرد و توضیحاتی مفصل در این زمینه ارائه نمود و سپس به پرسشهای حاضران پاسخ گفت.

- با سپاس از روابط عمومی اداره‌ کل امور اقتصادی و دارایی استان گیلان

  8 شهریور 1395
بخش : شمالی / اقتصادی
کد خبر: 54770
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز