رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز هشدار داد؛
مردم رعایت نکنند، بحران جدی تری در اردیبهشت و خرداد خواهیم داشت

ویروس کرونا در ایران,اخبار پزشکی,خبرهای پزشکی,بهداشت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: واقعیت این است هر چند ما از ایجاد بحران جدی در طول یک ماه و نیم اخیر جلوگیری کرده‌ایم ولی اگر قرار باشد روند عادی سازی به زندگی مردم بازگردد بحران جدی‌تری در پیش خواهیم داشت.

حسین کریم در نشست مطبوعاتی امروز دوشنبه ۱۸ فروردین که در دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد، اظهار کرد: طی یک ماه و نیم گذشته به کمک همیاری و مشارکت مردم، تلاش کادر بهداشت و درمان، همکاری ارگان‌های درگیر با موضوع کرونا و اطلاع‌رسانی درست اصحاب رسانه توانسته‌ایم تا حد قابل قبولی در مقابل ویروس کرونا پیروز شویم.

 

وی ادامه داد: در روزهای اول شیوع کرونا در البرز با مشکلات خاصی مواجه بودیم که کمبود تجهیزات و امکانات محافظتی، ترس و اضطراب گسترده در میان مردم، قاچاق تجهیزات بهداشتی و درمانی، ناهماهنگی در توزیع اقلام ضدعفونی کننده و کمبود امکانات درمانی بخشی از آنها بود.

 

وی گفت: طی این مدت علی رغم فشار و استرسی که به کادر بهداشت و درمان استان وارد شد، تک تک آنها مثل سربازان دوران جنگ در محل خدمت خود حاضر بوده و بدون استراحت برای حفظ سلامت و جام همشهریانمان تلاش کرده‌اند.

 

این مسئول توضیح داد: با تلاش اعضای ستاد مدیریت کرونای استان امروز به جایی رسیده‌ایم که برای بیش از ۷۵ درصد البرز نشینان تست غربالگری انجام شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز ادامه داد: خوشبختانه بعد از پیک اولیه این بیماری به وضعیت مناسبی در استان رسیده‌ایم و تعداد بیماران بستری از ۵۰۵ نفر به ۴۳۰ نفر رسیده است.

 

وی تاکید کرد: علاوه براین طی این مدت موفق شده‌ایم سن ابتلا به این بیماری را بالاتر برده و به این ترتیب آمار جوانانی که بر اثر کرونا جان خود را از دست می‌دهند را کاهش دهیم.

 

کریم افزود: متوسط سن ابتلا به این بیماری در البرز طی روزهای اول شیوع ۵۰ سال بوده که حالا به حدود ۶۰ سال رسیده است.

 

وی تاکید کرد: خوشبختانه از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون هیچ یک از کارکنان و کادر بهداشت و درمان استان بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست نداده اند.

 

کریم تاکید کرد: واقعیت این است هر چند ما از ایجاد بحران جدی در طول یک ماه و نیم اخیر جلوگیری کرده‌ایم ولی اگر قرار باشد روند عادی سازی به زندگی مردم بازگردد بحران جدی‌تری در پیش خواهیم داشت.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز تاکید کرد: اگر با باز شدن اصناف، بانک ها، ادارات و ... مردم بخواهند مثل روزهای عادی و بدون رعایت اصول بهداشت فردی و رعایت اصل فاصله گذاری اجتماعی در فضاهای عمومی تردد داشته باشند، به احتمال زیاد اردیبهشت و خرداد سختی در پیش خواهیم داشت.

 

وی اضافه کرد: اگر مردم رعایت نکنند هر مغازه، اداره، بانک و... می‌تواند منتقل کننده ویروس باشند.

 

کریم تاکید کرد: از مردم درخواست داریم با حساسیت ۱۰ برابر بیشتر از یک ماه و نیم گذشته اصول بهداشت فردی را رعایت کنند، از منزل خارج نشوند و در صورت اجبار برای خروج حتماً مواد ضدعفونی کننده به همراه داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه هنور بخشی از تصمیم گیری دولت برای عادی سازی امور انجام نشده و ۳۰ فروردین در این خصوص تصمیم گیری می‌شود، گفت: افکارعمومی نباید اجازه دهد برخی شرایط  عادی جلوه داده شود.

 

وی با بیان اینکه درست است که معیشت برخی در این روزها به مخاطره افتاده، اظهار کرد: تصور کنید که یکی از عزیزانتان بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست بدهد، در این شرایط با چند میلیارد تومان می‌توان این آسیب را جبران کرد.

 

کریم خاطر نشان کرد: افرادی که پولی پس انداز دارند، ماشین و خانه دومی دارند الان زمان هزینه کرد آن برای حفظ سلامت  خود و خانواده است چون اگر کوچکترین مشکلی پیش بیاید دیگر قابل جبران نخواهد بود.

 

وی در پایان افزود: از مردم درخواست می‌شود با رعایت توصیه‌ها در خصوص چگونگی پیشگیری از این بیماری شرایط حفظ جان خود و عزیزانشان را فراهم کنند تا با مدد الهی و مراعات مردم و تلاش تیم سلامت دامنه شیوع این ویروس از میان برداشته شود.

  18 فروردین 1399
بخش : البرز / سلامت
کد خبر: 66857
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز