رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل:
اردبیل حامی دین و نگهبان از مرزهای جغرافیایی و یکپارچگی ایران بزرگ
برای اولین بار کنگره بزرگ‌داشت شهدای جنگ چالدران برگزار می‌شود

به گزارش ساجد خبر از اردبیل ، رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل گفت: مردم اردبیل از دیرباز حامی دین و نگهبان خوبی از مرزهای جغرافیایی و یکپارچگی ایران بزرگ بوده و در طول تاریخ رزمندگان این خطه با متجاوزان مبارزه سختی داشته‌اند.

عظیم دشتی رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل در جلسه مشترک با مدیران انجمن‌ها و تشکل‌های هنری و ادبی در اردبیل اظهار کرد: به گواه تاریخ دلیرمردان این دیار توانستند لشکریان مغول را دو بار با شکست مواجه ساختند و در دوران صفوی هم با دستور علما و مراجع عصر خود هم‌گام با سایر مبارزان و رزمندگان در برابر هجوم بیگانگان ایستادند و با خلق حماسه برگ زرین دیگری را در صفحات پرافتخار ایران اسلامی رقم زدند و در دوران دفاع مقدس هم رزمندگان حسینی و عاشورایی این منطقه در سخت‌ترین شرایط از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند.

عظیم دشتی گفت: جای شگفتی است که ما در سرزمینی زندگی می‌کنیم که نسل‌های فعلی این سرزمین اطلاعات دقیقی از گذشته تاریخ خود ندارند که یکی از صفحات تاریخ، صفحه جنگ چالدران و خدمت خاندان صفوی به یکپارچگی ایران بوده است.

دشتی اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری در تاریخ گذشته و در دوران طلوع صفویه سرزمین اردبیل توانست دو خدمت بزرگ به این کشور بکند به طوری که مردمان این دیار توانست از کشوری که بخش‌های آن از هم جدا و با هم در حال اختلاف و درگیری بودند کشوری متحد، بزرگ و مقتدر به وجود آورد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل گفت: خدمت دوم احیای مذهب شیعه، مذهب اهل‌بیت (ع) و ارادت به خاندان پیامبر اکرم (ص) توسط مردم این دیار بوده به طوری که همین مردم شجاع، همین عشایر غیور از این سرزمین با نام امیرالمؤمنین (ع) با نام امام حسین (ع) با نام شهدای کربلای، با نام ائمه معصومین (ع) توانستند آیین مقدس اسلام و فقه متین جعفری را در سرتاسر این کشور مستقر کنند و کشوری یکپارچه، محکم و مقتدر به وجود آورند.

وی تصریح کرد: برای اولین بار کنگره بزرگ‌داشت شهدای جنگ چالدران با مشارکت تشکل‌های مذهبی و فرهنگی، هنری در اردبیل برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان گفت: کنگره شهدای جنگ چالدران 20 بهمن در مجتمع خطایی اردبیل واقع در بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی برگزار می‌شود که کم و کیف برگزاری این کنگره در روزهای آینده توسط مسئولان برگزارکننده کنگره به سمع و نظر مردم ولایی استان می‌رسد.

دشتی افزود: منظور از طرح این بحث در جلسه تشکل‌های هنری و ادبی مشارکت هنرمندان استان در برگزاری هر چه با شکوه‌تر این کنگره در دارالارشاد اردبیل است.

 

  8 بهمن 1394
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز