رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل:
اولویت دادن موازی فرهنگ و اقتصاد در جامعه سبب گسترش معنویت و اخلاق
مقوله فرهنگ و هنر یک امر زیربنایی است و بسته‌های فرهنگی دولت، بستگی به بسته‌های اقتصادی دارد.

به گزارش ساجد خبر از اردبیل ، رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل گفت: باید مسئولان اجرایی استان اردبیل ، با اولویت دادن موازی فرهنگ و اقتصاد در جامعه حرکت کنند و با برنامه‌ریزی‌های هنری، سبب گسترش معنویت و اخلاق بیشتر در جامعه شوند و نباید اجرای برنامه‌های سطحی و سخیف، سبب نا امنی فرهنگی در استان اردبیل شود.

عظیم دشتی رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان اردبیل در دیدار با اعضای بسیج کانون هنرمندان خلخال اظهار کرد: بی‌توجهی به ارزش‌های فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی، نقطه آغاز آسیب پذیری خواهد بود و دوری از تفکر، اندیشه، فرهنگ، اخلاق در جامعه و پرداختن به مسائل سطحی و جناحی، با اجرای برنامه‌های فرهنگی، هویت یک ملت را آسیب پذیر می‌کند.
عظیم دشتی گفت: تقسیم مناسب اعتبارات فرهنگی و هنری توسط مدیران ارشد اجرایی استان ضروری است و در این زمینه نباید اجرای برنامه‌های فرهنگی را در یک بازه زمانی و در یک شهرستان معطوف کنند.
وی بیان کرد: مقوله فرهنگ و هنر یک امر زیربنایی است و بسته‌های فرهنگی دولت، بستگی به بسته‌های اقتصادی دارد و باید دولت سعی کند با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید صریح نسبت به مقوله فرهنگ و هنر، شرایطی را فراهم آورد که متناسب با وضعیت انقلاب اسلامی در جامعه امروز باشد و مدیریت محتوایی برنامه‌های فرهنگی و هنری باید مورد توجه قرار گیرد.
او گفت: خروجی برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان از اهمیت خاصی برخوردار است و در این زمینه با اجرای برنامه‌های هنری، باید به نقطه مطلوب فرهنگی در استان نزدیک شویم و مدیران فرهنگی و هنری استان با قرار دادن شاخص‌های اسلامی، برنامه‌هایی که زیبنده فرهنگ غنی استان است را اجرایی کرده و با پرهیز از اجرای برنامه‌های پرهزینه، اجازه ندهند طراوت و شادابی را وسیله خدمت در جامعه نمایان سازند.
دشتی بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان اردبیل باید بومی‌سازی شود و با نگاه مهندسی فرهنگی و با تاکید بر محتوا و به دور از حیف و میل بیت‌المال، با ترویج و تبلیغ سبک اسلامی، نظیر، عفاف و حجاب، غنی‌سازی مناسب اوقات فراغت، آداب شهروندی، سبک زندگی دینی و سایر موارد برنامه‌ریزی و اجر شود چرا که در غیر این صورت، کوتاهی مدیران ارشد فرهنگی استان، موجه و پذیرفتنی نخواهد بود.

 

  16 بهمن 1394
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز