فرماندار اردبیل:
حرکت اردبیل به سمت شهرسبز
از مطالبات مردم اردبیل تأمین آب شرب سالم

 به گزارش ساجد خبر از اردبیل ، فرماندار اردبیل گفت: شهرستان اردبیل به سمت شهرستان سبز در حوزه گازرسانی حرکت می‌کند و به زودی تمام روستاهای بالای 20 خانوار اردبیل صاحب گاز می‌شوند

 

جواد زنجانی فرماندار اردبیل در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در گرامی‌داشت ایام‌الله دهه‌فجر به تعدد پروژه‌های افتتاحی در دهه‌فجر به ویژه گازرسانی به روستاها اظهار کرد: در هفته دولت 120 روستا و دهه‌فجر نیز 81 روستای اردبیل گازدار شده و عملیات گازرسانی به 160 روستا نیز آغاز شد.

جواد زنجانی گفت: تعدد پروژه‌های افتتاحی را در دهه‌فجر به ویژه گازرسانی به روستاها را یادآور شد و افزود: در هفته دولت 120 روستا و دهه‌فجر نیز 81 روستای اردبیل گازدار شده و عملیات گازرسانی به 160 روستا نیز آغاز شد.

زنجانی در مورد پروژه‌های آب شرب گفت: آب‌رسانی به روستاها نیز به عنوان یک اولویت مورد توجه و دقت نظر قرار گرفته به طوری که یکی از مطالبات مردم اردبیل تأمین آب شرب سالم بود که ما این کار را آغاز کردیم.

رئیس شورای اداری شهرستان اردبیل ادامه داد: 90 درصد آب شرب اردبیل از سد یامچی تأمین می‌شود که به عنوان یک سد کشاورزی مورد بهره‌برداری برای شرب قرار گرفته و ما سعی کردیم با احداث چهار پمپاژ و برج آب‌گیر با 60 میلیارد تومان کاری کنیم تا برداشت آب از رقوم بالادست انجام شود.

وی ضرورت اجرای فاز دوم پروژه تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل را به همراه ضرورت احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهر نیر برای ارتقا کیفیت آب شرب اردبیل یادآور شد و اضافه کرد: نباید آب جاری در مناطق روستایی به سمت این سد هدایت شود.

زنجانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ‌در کنار تکمیل پروژه‌های آب و فاضلاب، سیاست دولت بر اجرای پروژه‌های کشاورزی با استفاده از آبیاری مدرن است و با توجه به اینکه 92 درصد آب در بخش کشاورزی مصرف می‌شود، اصلاح روش آبیاری و خروج از روش سنتی زمینه‌ای را فراهم می‌آورد تا ما یک اصلاح فرآیندی را شاهد باشیم.

وی کاهش بارندگی‌ها را نیز تا پنج درصد به نسبت سال‌های گذشته یادآور شد و افزود: سد پیله‌سحران اردبیل که دو میلیارد تومان برای آن هزینه شده راه علاج‌بخش برای تأمین آب شرب روستاهای اردبیل با ظرفیت پنج میلیون مترمکعب است.

فرماندار اردبیل به تعداد پروژه های بهره برداری رسیده اشار کرد و گفت: در مجموع امسال در شهرستان اردبیل 331 پروژه با سرمایه‌گذاری 314 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید که در بخش‌های مختلف عمران و آبادانی شهرها و روستاها و پروژه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بوده است.

 

 

 

 

 

 

 

  21 بهمن 1394
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز