مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل:
ضرورت توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در مدارس با همکاری معلمان، مربیان و اولیای دانش‌آموزان
تربیت نسل آینده امروز به عنوان یک وظیفه سنگین بر گردن ماست.

به گزارش ساجد خبر از اردبیل ، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل، ضرورت توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی را در مدارس با همکاری معلمان، مربیان و خود اولیای دانش‌آموزان تاکید کرد.

صابر سپهری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در دیدار با جمعی از مدیران و معاونان آموزش و پرورش اظهار کرد: تربیت نسل آینده امروز به عنوان یک وظیفه سنگین بر گردن ماست و همه ما باید با احساس مسئولیت در این سنگر انجام وظیفه کنیم.

صابر سپهری گفت: با توجه به اینکه یکی از ابزارهای خوب آموزشی هدایت دانش‌آموزان به مطالعه کتاب‌های غیر درسی است، از همین رو سعی کردیم تا فضای کتابخانه‌ای مدارس را نوسازی و تجهیز کرده و زمینه تزریق کتاب‌های جدید در این کتابخانه‌ها را فراهم کنیم.

 

وی به برپایی بیش از 900 نمایشگاه کتاب در مدارس استان اردبیل در یک سال اخیر اشاره کرد و گفت: این میزان برپایی نمایشگاه‌های مدارس در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی یک جهش 12 درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه بیشترین این نمایشگاه‌ها برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی تدارک دیده شده است، تصریح کرد: در این نمایشگاه‌ها بیش از 50 هزار جلد کتاب برای دانش‌آموزان معرفی شده تا آنها با این منابع غنی بیشتر آشنا شوند.

سپهری افزود: امیدواریم با همکاری وزارت آموزش و پرورش و مشارکت بالایی که خود اولیای دانش‌آموزان انجام می‌دهند، زمینه تقویت و توانمندسازی بیشتر نظام آموزشی و پرورشی با تکیه بر غنای کتاب‌های درسی را شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه برای برپایی نمایشگاه‌ها بیش از یک میلیارد و 400 میلیون ریال در مدارس سرمایه‌گذاری شده است، بیان کرد: با توجه به اینکه مدارس مبدأ پرورش، تربیت و تعالی نسل آینده هستند باید روح و جسم دانش‌آموزان بیشتر با کتاب و کتاب‌خوانی انس گرفته و آشنایی پیدا کنند

 

  27 بهمن 1394
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز