مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل:
غرس نهال به یاد 3 هزار و 400 شهید استان اردبیل
روز یک‌شنبه به نام رسانه و فرهنگ‌سازی در گرامی داشت هفته منابع طبیعی

به گزارش ساجد خبر از اردبیل ، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: هدایت برگزاری رزمایش صیانت از منابع طبیعی را با حضور دهیاران، بخشداران و فرمانداران و همچنین غرس نهال به یاد 3 هزار و 400 شهید استان در گرامی داشت هفته منابع طبیعی صورت می گیرد.

شهامت هدایت مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته و در آستانه هفته منابع طبیعی در جمع نمازگزاران اردبیلی اظهار کرد: از همه مردم انتظار داریم در امر درخت‌کاری پیش‌قدم شده و صیانت از این عرصه‌ها را به عنوان یک امانت الهی مورد توجه قرار دهند.

وی بیان کرد: در طول این هفته همایش قانون و منابع طبیعی با حضور دستگاه قضا و حضور قضات فعال در این عرصه به همراه شورای بیت‌المال و کمیته اشاعه فرهنگ منابع طبیعی برگزار می‌شود.

 

 

او ابراز داشت: روز یک‌شنبه به نام رسانه و فرهنگ‌سازی، روز دوشنبه به نام جنگل‌بان و قانون، روز سه‌شنبه به نام آموزش، پژوهش و نیروی انسانی، روز چهارشنبه به نام بسیج سازندگی و همیاران طبیعت، روز پنج‌شنبه به نام مدیریت جامع آبخیزداری و روز جمعه هفته آینده به نام منابع طبیعی و بهره‌گیری از آموزه‌های دینی نام‌گذاری شده است.

وی با گرامی‌داشت هفته منابع طبیعی شعار این هفته را «مدیریت جامع منابع طبیعی با مشارکت مردم» توصیف کرد و ادامه داد: فردا اولین روز این هفته شاهد به صدا درآمدن زنگ انفال و طبیعت خواهیم بود که به صورت نمادین در مدرسه آیت‌الله مروج در سلمان‌آباد به صدا در می‌آید.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل بیان کرد: در این روز غرس نهال در مسیر اردبیل ـ نمین و گرامی‌داشت هفته منابع طبیعی در شهرداری و خود اداره‌کل منابع طبیعی برگزار می‌شود و از فعالان این عرصه با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل خواهد شد.

هدایت در ادامه سخنان خود تصریح کرد: کاشت نهال در حاشیه جاده‌ها به ویژه جاده‌های منتهی به مرکز استان توسعه پیدا کرده و به صورت رفت و برگشت در این مسیر چهار خطه غرس نهال انجام می‌شود.

وی گفت: 45 هکتار از این طرح‌های توسعه جنگل‌کاری در مناطق مختلف استان و حدود 30 هکتار جنگل‌کاری نیز در مشگین‌شهر با گونه سماق انجام می‌شود که تلاش می‌کنیم تا با تنوع‌بخشی به این گونه‌ها کاشت سماق و پسته وحشی را به همراه فندق توسعه بدهیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از افتتاح هشت پروژه آبخیزداری در استان در قالب طرح‌های توسعه آبخیزداری در حوزه درویش‌چایی، اونارچایی و آرپاچایی خبر داد و افزود: تلاش ما بر این است تا طرح‌های توسعه‌ای در این بخش به بهره‌برداری برسد.

هدایت با اشاره به طرح توسعه جنگل‌کاری در فندقلو و ممانعت از برداشت زودرس فندق از سال آینده گفت: برای توسعه گیاهان دارویی در مناطق مختلف استان اردبیل به همراه طرح کاشت زعفران زمین مورد نیاز در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

 

 

  15 اسفند 1394
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز