دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل گفت:
رویکرد سیستم قضایی ، رویکرد پیش‌گیرانه
مردم اجازه ندهند تا جنگل، مرتع یا اراضی ملی به یغما برود.

به گزارش ساجد خبر از اردبیل ، دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل گفت: هر چند رویکرد سیستم قضایی یک رویکرد پیش‌گیرانه با تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات است، اما باید نهادهای تأثیرگذار فرهنگ‌سازی را به عنوان اولویت جدی مورد توجه قرار دهند.

سید ناصرعتباتی دادستان عمومی و انقلاب استان اردبیل در آیین گرامی‌داشت هفته منابع طبیعی دراردبیل اظهار کرد: هرچند رویکرد سیستم قضایی یک رویکرد پیش‌گیرانه با تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات است، اما باید نهادهای تأثیرگذار فرهنگ‌سازی را به عنوان اولویت جدی مورد توجه قرار دهند.

سید ناصرعتباتی گفت:  دستگاه قضا به ویژه دادستان در برخورد جدی با مخربان اراضی ملی و طبیعی مصمم حضور پیدا کرده و به هیچ سودجو اجازه نمی‌دهد تا بیت‌المال را به غارت ببرند.

وی با بیان اینکه به رغم همه تلاش‌ها و ابزار قانونی به دلیل گستردگی کار نمی‌توان تنها با بگیر و ببند قانون را اجرایی کرد، گفت: خود مردم باید با احساس وظیفه و تکلیف در قبال سرمایه‌های این کشور ورود پیدا کنند و اجازه ندهند تا جنگل، مرتع یا اراضی ملی به یغما برود.

دادستان عمومی و انقلاب استان بزرگ‌ترین صیانت را از این سرمایه‌ها بهره‌برداری درست، منطقی و قانونی توصیف کرد و افزود: عظیم‌ترین مشکلات در این حوزه روی آوردن به کشت و زرع در اراضی ملی است.

اوبا اشاره به صدور آرا و اجرای احکام صادر شده در برخورد با متجاوزان به اراضی ملی، مراتع و زمین‌های کشاورزی اظهار کرد: هرگونه تخریب و تعدی در این زمینه جرم محسوب می‌شود و با تشکیل پرونده در مناطق مختلف استان رسیدگی به این پرونده‌ها در شعب ویژه انجام می‌شود.

عتباتی با گرامی‌داشت هفته منابع طبیعی با قدردانی از همکاری نزدیک منابع طبیعی و اکیپ‌های یگان حفاظت با مجموعه قضایی و انتظامی، ضرورت برخورد جدی‌تر در رابطه مورد تاکید دانست.

 

 

  16 اسفند 1394
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز