برای قدردانی از تلاش بخش خصوصی:
بازدید استاندار اردبیل از کارخانه سیوان
استاندار اردبیل از کارخانه سیوان بازدید کرد .

استاندار اردبیل با همراهی برخی نمایندگان و مسوولان استان از کارخانه سیوان (سبلان پارچه سابق) بازدید کرده و در جریان آخرین شرایط راه اندازی دوباره این واحد تولیدی قرار گرفت.

به گزارش صیدنیوز ، مجید خدابخش، استاندار اردبیل روز شنبه در جریان این بازدید از تلاش سرمایه گذار بخش خصوصی برای راه اندازی دوباره کارخانه سیوان قدردانی کرد و خواستار استفاده از تمام ظرفیت این مجموعه برای ایجاد اشتغال و رونق تولید در این استان شد.

خدابخش افزود: برای بهره برداری مناسب از این مجموعه کامل باید به سوی بکارگیری ایده های جدید و از جمله استفاده از ظرفیت این کارخانه ها برای تولید محصولات دیگر برندها در کنار برند خود کارخانه گام برداشته شود.

استاندار اردبیل بیان کرد: ایجاد زنجیره های تولید در یک زمینه می تواند به تغییر چهره اقتصادی استان کمک کند و از این رو تامین مواد اولیه مورد نیاز این کارخانه ها در داخل این خطه باید صورت بگیرد تا با کشت و تامین پنبه مورد نیاز بخشی از این زنجیره تکمیل شود.

او گفت: تعاونی روستایی استان اردبیل می تواند در این زمینه ورود کرده و نسبت به خرید تضمینی پنبه به میزان مورد نیاز سبلان پارچه اقدام کند زیرا این امر روش مناسبی برای الگودهی جهت تغییر الگوی کشت است و اشتغال کشاورزان منطقه را نیز تامین می کند.

آرتا تجارت زرین (سبلان پارچه) اردبیل پیش تر به دلیل عدم پرداخت بدهی معوق توسط بانک تجارت ضبط شد و سپس در اختیار اداره ورشکستگی قوه قضاییه قرار گرفت.

این مجموعه توسط اداره ورشکستگی برای راه اندازی دوباره از سال گذشته به صورت اجاره ای در اختیار سرمایه گذار بخش خصوصی قرار گرفته و با نام تجار "سیوان" فعال است.

مدیرعامل کارخانه های سیوان نیز در بیان شرایط کنونی این واحد تولیدی گفت: تولید پارچه از سه هزار تکه به 20 هزار تکه در روز رسیده و به جز کارخانه دوزندگی ، سایر کارخانه ها از حلاجی و ریسندگی گرفته تا بافندگی و رنگرزی با 200 نفر افزایش نیروی انسانی در سال اول راه اندازی دوباره فعال هستند.

صنعتی افزود: سایر بخش های کارخانه با 80 درصد ظرفیت خود فعال است اما غیر فعال بودن کارخانه دوزندگی آمار فعالیت سایر کارخانه ها را نیز تحت تاثیر قرار داده و مجموع ظرفیت فعال کنونی را به حدود 40 درصد رسانده است.

مدیرعامل کارخانجات سیوان همچنین از تسویه همه بدهی های این مجموعه به دستگاه های اجرایی خبر داد و بیان کرد: برای فعالیت این واحد تولیدی سالانه سه هزار تن پنبه در سال مورد نیاز است که در صورت تضمین و تامین تولید آن از تولیدات وش پنبه کشاورزان شمال استان اردبیل، نیاز به واردات مواد اولیه از دیگر استان ها و خارج از کشور کاهش یافته و در نتیجه با توجه به ظرفیت تعریف شده می توان نسبت به جذب نیروی انسانی بیشتر و افزایش میزان تولید اقدام کرد.

- روابط عمومی استانداری اردبیل

 

  27 شهریور 1395
بخش : اردبیل / اقتصاد مقاومتی
کد خبر: 54780
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز