گردشگری غذا به عنوان صنعتی بدون دود می تواند رونق اقتصادی و اشتغال را برای گیلان رقم بزند

به بهانه "جشنواره یک محله ، یک غذا" که در راستای برنامه های هفته دولت در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار شد٬ خبرنگارفودنا گفتگوی کوتاهی با مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان داشت که مهندس علیزاده با بیان اینکه تشویق خانواده ها به استفاده از غذاهای سنتی و محلی هدف از برگزاری جشنواره های غذا می باشد، افزود : برگزاری این جشنواره هاهمچنین نقش مهمی در نشان دادن فرهنگ و سنن غذایی ، خلاقیت در سفره آرایی و ابتکارهای آشپزی در مناطق مختلف دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان درادامه گفت : ترویج و معرفی هرچه بیشتر غذاهای سنتی و محلی گیلان گامی در جهت احیای فرهنگ غذایی کهن این استان است.
مهندس رضاعلیزاده با اشاره به اینکه گیلان استانی توانمند در همه ابعاد است و پیشینه ای پر آوازه در جهان دارد، اظهار داشت: معرفی داشته های بی بدیل گیلان نیازمند معرفی به سبک و سیاق حرفه ای و نوین است
علیزاده بر فرهنگسازی در زمینه ترویج غذاهای سنتی و استفاده از آنها در رستوران ها تاکید کرد و گفت: غذا علاوه بر تامین نیازهای جسمی می تواند تاثیر مهمی نیز بر روح و روان افراد داشته باشد و در فرهنگ ما نیز به غذا خوردن اهمیت داده شده و آداب غذا خوردن به خوبی رعایت می شود.
وی بر سرمایه گذاری روی «گردشگری غذا» نیز تاکید کرد و افزود: گیلان در این زمینه توفیقات زیادی دارد و گردشگری غذا به عنوان صنعتی بدون دود می تواند رونق اقتصادی و اشتغال را برای استان رقم بزند.
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان ؛ گیلان را استانی سراسر جاذبه برای گردشگران معرفی نمود و بیان داشت: این استان با داشتن تمامی ارکان موثر در گردشگری از مقاصد پرطرفدار گردشگران داخلی و خارجی است و در همین راستا متولیان دستگاه های اجرایی استان با تلاش جهت فراهم نمودن زیرساخت های این صنعت در تحقق آرمانهای دولت تدبیر و امید مبنی بر امید و نشاط اجتماعی گام برمی دارند.
 
وی رونق گردشگری، توسعه سرمایه گذاری و رشد زیرساختهای صنعت گردشگری استان در دولت تدبیر و امید را روزنه امید خواند و افزود:طی سه سال اخیر افتتاح پروژه های مرتبط با حوزه گردشگری قوت گرفت،آنچنان که امروز شاهد احداث هتل های 4 و 5ستاره در گیلان هستیم.
مهندس علیزاده، اجرای نمایشگاه های استانی و بین المللی در گیلان، افتتاح بازارچه های صنایع دستی، اعطای تسهیلات زودبازده به فعالان حوزه صنایع دستی، انجام عملیات های متعدد مرمتی در حوزه میراث فرهنگی و... را بخش دیگری از فعالیت های اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان دانست و ضمن تقدیر از تشکل های مردم نهاد، خواستار حمایت و تعاملات مردمی برای صیانت از داشته های ارزشمند حوزه فرهنگ و هنر استان گیلان شد.
لازم به ذکر است ، مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در پایان از شرکت کنندگان در جشنواره غذای " یک محله ، یک غذا" تقدیر نمود و خواستار معرفی هرچه بیشتر تنوع غذایی گیلان در سراسر کشور شد.

  8 شهریور 1395
بخش : گیلان / جامعه
کد خبر: 54534
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز