به همت شهرداری رشت صورت گرفت :
اکران دوفیلم سینمایی در پیاده راه فرهنگی رشت
اکران دوفیلم سینمایی در پیاده راه فرهنگی رشت

فاطمه شیرزاد عضو شورای شهررشت درباره برنامه های شهرداری وشورای شهر رشت در روز سینما گفت .

خانم شیرزاد عضو شورای شهر رشت با اشاره به برنامه‌ریزیهای شهردار رشت برای استفاده بهینه ازتوانمندیهای فرهنگی شهررشت گفت: به مناسبت روزسینما نمایشگاهی از آثار هنرمندان گیلانی باموضوع سینما در مجتمع خاتم الانبیا دایر است و در کنار این برای شهروندان محترم رشت فرصتی فراهم شد تا در فضای باز پیاده راه فرهنگی رشت بتوانند از تماشای دوفیلم سینمایی لذت ببرند . و تلاش شهرداری و شورای شهر رشت این است که از ظرفیتهای این منطقه نهایت استفاده را ببرند . مثلا در دوروز روزسینما و عید قربان به مناسبت روز ملی سینما فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» در مرکز پیاده‌راه فرهنگی رشت اکران عمومی درآمد .

او با اشاره به استقبال مردم از اکران این فیلم افزود: فیلم سینمایی ایستاده در غبار در بافت مرکزی پیاده‌راه فرهنگی شهر رشت برای شهروندان اکران شد.

فیلم ایستاده در غبار روایت کننده بخشی از زندگی یکی از رزمندگان دفاع مقدس شهید احمد متوسلیان است. این فیلم به کارگردانی و نویسندگی محمدحسین مهدویان و‌ تهیه کنندگی حبیب‌الله والی‌نژاد برگزیده بهترین فیلم در جشنواره فیلم فجر سال ۹۴ شده بود.

در این مراسم جمع کثیری از هنرمندان شهررشت و همچنین احاد مردم حضور داشتند ،

فاطمه شیرزاد در ادامه افزود : همچنین به مناسبت روز ملی سینما و عید سعید قربان، در غرفه بازآفرینی پیاده‌راه فرهنگی رشت فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» به نمایش درآمد. البته قبل از نمایش فیلم، جناب استاد بهزاد عشقی، کارگردان و منتقد پیشکسوت گیلانی درباره تاریخ سینما سخنرانی کردند ، بعد از آن هم فیلم سینمایی *دردنیای تو ساعت چند است* به نمایش درآمد.

«در دنیای تو ساعت چند است» اولین ساخته بلند صفی یزدانیان در مقام کارگردان است که لیلا حاتمی، علی مصفا، زری خوشکام و اردشیر کاظمی در آن به ایفای نقش می‌پردازند. «در دنیای تو ساعت چند است» فیلم خوش‌ساخت و نوستالژیکی است که روایت آن در بستر شهر رشت می‌گذرد. داستان این فیلم قصه‌ی عشقی ریشه دار است که با شهر رشت و محلات قدیمی آن گره خورده و پس از گذشت بیست سال با بازگشت گلی از فرانسه به رشت دوباره عینیت می‌یابد./حب

  23 شهریور 1395
مرجع: گفتگو با عضو شورا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز