مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:
صنعت چاپ گیلان نیازمند تشکیل صنف مستقل است
صنعت چاپ گیلان نیازمند تشکیل صنف مستقل است

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه ۲۴۰ چاپخانه در گیلان فعالیت می کند گفت: نداشتن صنف مستقل یکی از دغدغه های مهم صنعت چاپ گیلان است که باید در استان راه اندازی شود.

به گزارش صیدنیوز ، فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، پیش از ظهر امروز (دوشنبه ٢٩ شهریور ٩٥) در دومین همایش تجلیل از فعالان صنعت چاپ گیلان اظهار کرد: از دیرباز تا کنون چاپ نوشته ها یکی از مقوله های مهم در دوران های مختلف بوده است.

وی با بیان اینکه نخستین چاپخانه در دوران صفویه تاسیس شده است گفت: یکصدو ٣٠ سال از صنعت چاپ در گیلان گذشته است.

فاضلی به اقتصادی بودن این صنعت اشاره کرد و افزود: ٨٥٠ میلیارد دلار درآمد اقتصادی صنعت چاپ در جهان است و این صنعت جزء اقتصاد فرهنگ جهان محسوب می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اذعان کرد: صنعت چاپ دارای مشکلات بسیباری در بخش های مختلف است که از طریق وزارتخانه جهت بهتر شدن این صنعت، تلاش و کوشش خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ٢٤٠ چاپخانه در حوزه های مختلف در گیلان مشغول فعالیت هستند.

فاضلی تصریح کرد: نداشتن صنف مستقل یکی از دغدغه های مهم صنعت چاپ گیلان است که سعی بر این است که این صنف در گیلان راه اندازی شود.

گفتنی است، در پایان این مراسم از ١٩ مدیر، فعال و پیشکسوت چاپخانه و خانواده چاپخانه دار فقید استان با اهدای لوح و هدیه تجلیل و قدردانی شده است.

  • روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان

  29 شهریور 1395
بخش : گیلان / فرهنگ
کد خبر: 54863
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز