با افتتاح چند طرح کاربردی در گیلان :
بی نیازی کشور از واردات mdf
کشور از واردات mdf بی نیاز شد .

استاندار گیلان در حاشیه بازدید از چند طرح صنعتی گفت : با بهره برداری از طرح های توسعه و ایجاد صنایع جدید در گیلان ، کشور از واردات "ام دی اف" بی نیاز می شود.

به گزارش ساجدخبر به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان ، دکتر محمد علی نجفی در حاشیه این بازدید با اشاره به اجرای چند پروژه بزرگ در شهر صنعتی رشت و شهرک سفیدرود اظهار داشت : خوشبختانه  واحدهای تولیدی در دست احداث از پیشرفت کار خوبی برخوردار می باشند .

وی اجرای طرح های توسعه و ساخت واحدهای بزرگ تولید MDF و فیبر را از جمله پروژه‌ها مهم در گیلان عنوان کرد و افزود : با راه‌اندازی این واحد ها تقریباً کشور از واردات این محصول نجات خواهد یافت.

وی با بیان اینکه کارخانجات آرین مریم و آرین تخته ،ظرفیت تولید  60 درصد  نیاز «ام دی اف»  کشور را دارد گفت: افتتاح این  طرح ها امسال با حضور مقامات عالی کشوری صورت خواهد پذیرفت.

وی حضور مسئولین استان در واحدهای تولیدی را بیانگر حمایت دولت از این واحدها دانست و افزود : در این بازدید‌ها مشکلات این واحدها در بخش‌های مختلف زیرساختی و خدمات‌رسانی ، نقیدنگی و تسهیلات بانکی بررسی و اقدامات لازم صورت خواهد پذیرفت.

استاندار گیلان گفت : خوشبختانه در بازدید های امروز  صاحبان واحدهای تولیدی رضایتمندی نسبی را از همکاری دستگاه های اجرایی  داشتند .

وی تلاش استان را در جهت رفع موانع تولید ، ایجاد اشتغال و شکوفایی بیشتر اقتصاد استان  دانست و افزود : بر طبق آمار اعلام شده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گیلان استان برتر دربخش بهبود فضای کسب و کار در کشور است .

دکتر نجفی با اشاره به برگزاری منظم ستاد رفع موانع تولید در گیلان اظهار داشت : گیلان از لحاظ تعداد طرح‌های بهره‌مند از تسهیلات این کارگروه مقام دوم و با اختصاص 330 میلیارد تومان تسهیلات به واحدها از لحاظ میزان رقم ریالی جایگاه سوم را در کشور به خود اختصاص داده است.

استاندار گیلان گفت : دولت جدیتش را در خصوص رفع موانع تولید با اقدام وعمل نشان داده است.

گفتنی است بزرگترین مجتمع تولید «ام دی اف» و «اچ دی اف» کشور شامل سه واحد تولیدی  در شهرک صنعتی سپیدرود رشت با مجموع سرمایه گذاری 530 میلیارد تومان  در زمینی به مساحت 22 هکتار از سال 92 در حال ساخت است.

با بهره برداری کامل از این مجتمع تولیدی برای 950 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد می شود.

فاز نخست این طرح شامل  کارخانه های آرین تخته یک با ظرفیت تولید 250000 متر مکعب «ام دی اف» و «اچ دی اف» در سال و سرمایه گذاری 170 میلیارد تومان و برآورد اشتغال مستقیم 350 نفر و آرین مریم با ظرفیت تولید 200000 متر مکعب«ام دی اف» و «اچ دی اف» در سال و سرمایه گذاری160 میلیارد تومان با  اشتغال مستقیم  250 نفر امسال آماده بهره برداری می شود.

طرح های توسعه کارخانه های تولید مفتول مسی با سرمایه گذاری 30 میلیارد تومان و اشتغالزایی 450 نفر و عملیات بهسازی و تعریض محور شهرک صنعتی رشت و احداث پل رودخانه ای و زیر گذر از برنامه های دیگر استاندار گیلان در این بازدید بود.

  14 آبان 1395
بخش : گیلان / اقتصاد مقاومتی
کد خبر: 55382
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز