مدرس فدراسیون بسکتبال ایران:
اخلاق مداری و تلاش وصف ناپذیر سرلوحه کار مربیان باشد
اخلاق مداری و تلاش وصف ناپذیر سرلوحه کار مربیان باشد

مدرس فدراسیون بسکتبال ایران و سرمربی تیم نارسینا در سوپر لیگ «ب» بانوان ایران که برای دوره توجیهی مربیگری بسکتبال در رشت میهمان هیئت بسکتبال گیلان بود، از تحول رو به رشد بسکتبال بانوان گیلان ابراز خشنودی کرد.
به گزارش صیدنیوز ، ندا عسگرنیا در حاشیه حضور در دوره توجیهی مربیگری بسکتبال در رشت، با اشاره به سطح بالای مربیان بسکتبال گیلان از برگزاری چنین دوره هایی در استان و زنده شدن فعالیت های تحصصی بانوان بسکتبالیست گیلانی ابراز خشنودی کرد.
مدرس فدراسیون بسکتبال ایران افزود:در سال های گذشته گیلان در لیگ دسته دو کشور و بعد از مدتی در لیگ دسته یک کشور حضور داشت که متاسفانه بدلیل عدم حمایت هم در بخش استعدادیابی و هم در بخش اسپانسرهای مالی از ادامه حضور و فعالیت باز ماند.
وی ادامه داد:نه تنها کناره گیری تیم گیلان بلکه هر استانی که در بازه ای فعالیت داشته و اکنون در لیگ های کشور حضور ندارد،باعث دلسردی و ناراحتی جامعه بسکتبال بانوان ایران است زیرا موجب کم رنگ شدن اصل بسکتبال بانوان در ایران می شود.
عسگرنیا در خصوص استعدادیابی و همکاری های آموزش پرورش و هیئت بسکتبال استان گیلان تاکید کرد و گفت :هرچه ارتباط و همکاری آموزش پرورش و هیئت بیشتر باشد راندمان کار بالاتر خواهد رفت چون استعدادیابی قویتر در مقاطع دبستان و سنین پایین باعث کشف استعدادهای برتر و در نهایت به دلیل مستعد بودن هنرجویان، رشد و شکوفایی بازیکن در مدت زمان کمتر رخ خواهد داد. در نتیجه تیم گیلان بسیار قویتر و با میانگین سن پایین تر در لیگ های کشوری ظاهر خواهد شد.
سرمربی تیم نارسینا در سوپر لیگ بانوان ایران که از سال 76 مربیگری حرفه ای بسکتبال را آغاز کرده است از موفقیت های خود بعنوان مربی گفت: از سال 83 وارد دسته یک تهران شدم و تاکنون در دسته یک حضور داشتم، فکر می کنم معرفی من با تیم تیام شروع شد اما متاسفانه به دلیل عدم وجود اسپانسر و همچنین رشد و سطح بالای بازیکنانم که علاقه مند به معرفی خود و حضور در تیم هایی بودند که به هر روی جنبه کسب درآمد را تا حدودی برایشان فراهم آورند، سال 93 آخرین حضور من با تیام بود.
وی ادامه داد : هم اکنون تیم دومی را در دست دارم به اسم نارسینا که دو سال پیاپی قهرمان لیگ دسته یک شدم اما در سال اول به دلایلی در سوپرلیک شرکت نکردم .امسال به همراه تیم نارسینا وارد سوپرلیگ ب بانوان ایران شدم. سوپرلیگ ب با 9 تیم در دو گروه در حال برگزاریست که ما در گروه پنج تیمی هستیم .
وی در خصوص حضور بازیکنان خارجی در لیگ های بسکتبال بانوان ایران و اسپانسرینگ گفت: تیم نارسینا بازیکن خارجی ندارد همانطور که تیم تیام نداشت و من تمام بازیکنانم را خودم ساخته ام اما هیچوقت در جایگاه دهم و یازدهم لیگ ها نبودم. هستند تیم هایی که در لیگ های بسکتبال بانوان از بازیکنان خارجی هم استفاده می کنند.
وی افزود: بزرگترین مشکل من و بسیاری از مربیان و همکاران عزیزم در لیگ های بانوان کشور نداشتن اسپانسر است، ما مربیان عاشق هستیم که با نبود و کمبود حمایت های مالی به پرورش بازیکنان و تیم داری می پردازیم.آرزوی من برای تمامی بانوان ورزشکار،کمک تمامی کسانی است که می توانند حمایت مالی از ورزش بانوان داشته باشند و گامی در جهت شکوفایی دختران ایران زمین بردارند .
وی در خصوص عملکردهای موجود در بسکتبال افزود: ما همیشه زیاد انتقاد می کنیم ولی من معتقدم بجای انتقاد بیایید سازندگی کنیم ،اگر من بعنوان مربی،بسکتبال را دلسوزانه و به روش های درست و همچنین یک الگوی اخلاق مدار آموزش دهم، نسل بازیکنانی که پرورش خواهند یافت که قطعا در آینده مربیان ما خواهند بود، این مسیر را سرلوحه کار خودشان قرار می دهند و یاد میگیرند بجای همیشه معترض بودن،کار خودشان را به بهترین نحو و با پشتکار وصف نشدنی انجام دهند. هر کس اگر وظیفه خودش را با برنامه ریزی و هدفمند به طور صحیح انجام دهد ،انعکاسش را در فدراسیون هم خواهیم دید.
مدرس فدراسیون بسکتبال با گله مندی از اصحاب رسانه گفت :پوشش خبری بسکتبال بانوان می تواند بسیار تاثیرگذار باشد و نباید مختص به سوپرلیگ الف و ب باشد.خواهشمندم از لیگ های دیگر و سایر مسابقات رده های سنی در تمامی استان ها حمایت بیشتری کنید.
- روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان گیلان

  27 آبان 1395
بخش : گیلان / توپ و تور
کد خبر: 55515
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز