همزمان با ماه مبارک رمضان :
برگزاری اولین جلسه شورای شهر رشت بعد از انتخابات 29 اردیبهشت
برگزاری اولین جلسه شورای شهر رشت بعد از انتخابات 29 اردیبهشت

جلسه صدوهشتادونهم و اولین جلسه شورای شهر رشت بعد از انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش صیدنیوز ، مسعود کاظمی  در یکصد وهشتاد ونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهررشت ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن  ماه مبارک رمضان به شهروندان ومجموعه شورا وشهرداری رشت اظهار کرد:

فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ماه عبادت و بندگی، ماه قرآن، ماه نزول رحمت و ضیافت بیکران الهی به تمامی مردم شریف و معتقد شهر رشت و همکاران عزیز در مجموعه شورا و شهرداری که همواره با تقوا و ایمان، تقرب به رحمت واسعه الهی را اصلی‌ترین هدف خود می‌دانند و با استفاده از فرصت‌های نورانی این ماه ، خود را مهیای ضیافت الهی نموده‌اند، صمیمانه تبریک و تهنیت می‌گویم.

 

 امیداورم همگی از سفره پربرکت فیوضات ربوی در این ماه مبارک به نحو مطلوب بهره‌مند شویم و با تهذیب نفس و خضوع و خشوع در قبال پروردگار جهانیان، دل‌ها و جان‌ها را در آسمان رحمت واسعه الهی جلا داده و محیطی سرشار از نشاط و معنویت در محیط کار و خانواده  ایجاد کنیم.

بیست و نهم اردیبهشت ماه، بار دیگر مردم انقلابی و همیشه در صحنه، با حضور گسترده و مشارکت حداکثری خود در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب پنجمین دور شورای شهر رشت، نشان دادند که تکلیف شهروندی خود را ایفا نموده اند.

اینجانب از همه شهروندان رشت که مشارکت گسترده داشتند و از تمامی دست اندرکاران برگزاری انتخابات که شبانه روز تلاش کردند تا این انتخابات برگزار گردد و تمامی مسئولین و نامزدها بخصوص در حوزه انتخاباتی شهر زیبای رشت بجهت ایجاد حماسه حضور و درج یک برگ زرین دیگر ، تشکر و قدردانی مینمایم . چرا که این حضور و امنیت پیامی بس روشن دارد برای تمامی ملل.

اعضای شورای چهارم، متشکل از ۱۵ عضو از منتخبین این شهر بودند که تمام تلاش خود را برای توسعه همه جانبه رشت به کار بستند و با تمام نارسایی ها کوشش کردند موقعیت رشت را در سطح استان و کشور ارتقا دهند. ضمن قدردانی از تلاش تک تک این بزرگواران در پیشبرد اهداف شورایی و عمل به وظایف ذاتی و تبریک به متخبین فرهیخته در پارلمان شهری رشت  ، امید است که این عزیزان با توکل بر خداوند ، نسبت به پیشرفت و آبادانی شهر عزیزمان تلاش کرده و در راه خدمت رسانی به مردم که به فرموده معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (رحمه الله علیه) ‘ولی نعمتان انقلابند’ از هیچ کوششی دریغ نکنند ،  و در سایه درایت و تدبیر ، نگاه سیستمی در مدیریت کلان جامعه نهادینه گردد و به احساسات پاک و صادقانه مردم شریف رشت پاسخی شایسته و بسنده داد شود و نشان دهند که هنوز فرزندانی از این سرزمین هستند که قلبشان با قلب مردم می تپد و بی گمان آینده از آن فرزندان فرهیخته این مرز و بوم است .تنها همدلی و همراهی و اتحاد است که چاره ساز مشکلات خواهد بود. و نخبگان و اهالی فرهنگ و دانشگاهیان هم همگام با آحاد مردم انشالله در خدمت توسعه و پیشرفت شهر خواهند بود. به امید پیشرفت و آبادانی بیش از پیش رشت عزیز.

همچنین امروز مصادف است با افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۵۹ مجلسی که از جایگاه ویژه برخوردار است و درواقع «در رأس امور کشور» است .

ملت ایران همیشه با حضور حداکثری در انتخابات ، بیعت دیرین خود با نظام جمهوری اسلامی را تکرار کرده اند و با این زبانِ رسا به بدخواهان پاسخ داده اند.

اینجانب به نوبه خود از تمامی نمایندگان محترم ، پر تلاش و خدوم ، و نیز از همه دست‌اندرکاران مجلس ، در همه بخشهای آن صمیمانه تشکر و قدردانی کرده و این روز را به آنها تبریک میگویم.

 

 

در ادامه این جلسه محمد علی رفیعی نوده عضوشورای اسلامی شهررشت نیز بااشاره به اعتبار اختصاص یافته به رودخانه های رشت در سفر ریاست جمهوری به گیلان اظهار کرد:متاسفانه با تمام تلاشهایی که جهت احیای دورودخانه گوهررود وزرجوب انجام شدپس ازاختصاص اعتبار در سفر ریاست جمهوری به گیلان اعتبار دورودخانه ها تقسیم شد وعملا هیچ اقدام مشخصی جهت احیای دورودخانه صورت نگرفت.

وی ضمن تبریک به اعضای منتخب در شورای پنجم رشت اظهارکرد:اعضای شورای چهارم تاکنون سه سال وده ماه در خدمت شهروندان رشت بودند وبا تمام کاستی هایی که وجود داشت تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات به کارگرفتند.

وی ادامه داد: از کلیه همکاران شورایی تقاضا دارم در مدت ۲ ماه باقی مانده تازمان اتمام عمر شورای چهارم نیز با همدلی در راستای توسعه وآبادانی شهررشت تلاش کنند

رفیعی بااشاره به اینکه ترافیک سنگین در رشت از جمله مشکلات دیگری است که شهروندان با آن دست به گریبان هستند گفت:آلودگی رودخانه ها،کاستی های بخش حمل ونقل عمومی  و... از جمله مشکلاتی است که شورای شهر آینده باید به آن بپردازد.

وی بااعلام اینکه حضور در شورای رشت بعنوان منتخب مردم رشت جزو بهترین سالهای زندگیم بوده است واین جهارسال را بعنوان مالیات سالهای دیگر عمرم تلقی میکنم.

رفیعی نوده خواستار پیگیری واجرای کانال ژپنج به منظور کاهش بار ترافیکی وسهولت تردد عمومی در رشت تاپیش از اتمام دوران فعالیت شورای چهارم رشت شد.

 

در ادامه این جلسه  رضا رسولی  یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهررشت ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم رشت در انتخابات تصریح کرد:حضور گسترده مردم در انتخابات موجب غرور ومایه افتخار است وبابت اعتماد مجدد مردم رشت سپاسگذارم.

رضا رسولی بااشاره به نقش رسانه ها در انعکاس اخبار شورا وشهرداری رشت گفت: رسانه ها حواس پنجگانه مردم هستند واخبار واطلاعات شورا را با امانتداری به مردم منتقل میکنند.

به گزارش صیدنیوز ، وی ضمن ابراز تاسف بابت درگذشت یکی از روزنامه نگاران وفعال اجتماعی خاطر نشان کرد:مهدی تقی زاده یکی از روزنامه نگاران  وفعالین اجتماعی،سیاسی  بود که خبر فوتش موجب ناراحتی همگان شد.

این عضو شورا ادامه داد: تقی زاده نمونه ای از تلاش ، روشنفکری  وصبر بود وفقدانش برای همه دوستانش سخت وناگوار است.

رسولی  افزود: پیشنهاد میکنم با توجه به نقش بی بدیل روزنامه نگاران میدان ویا معبری را به نام مرحوم تقی زاده مزین کنیم تا بصورت نمادین به تلاش تمامی روز نامه نگاران ارج گذاشته شود.

وی بااشاره به اینکه رشت جزو اولین شهرهای دارای روزنامه بود متذکرشد: شهررشت در این موضوع جزو اولینها در کشور می باشد وباید به چنین موضوعی دقت وتوجه بیشتری صورت بگیرد.

در ادامه این جلسه لایحه پاداش یک میلیارد تومانی به تیم سپیدرود رشت نیز مطرح شد واعضای شورا در خصوص آن به بحث وتبادل نظر پرداختند.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهرررشت ضمن اعلام موافقت با پرداخت پاداش یک میلیارد تومانی به تیم سپیدرود گفت: همه اعضای شورا قبل از بازی نهایی تیم سپیدرود موافقت کردند که در صورت صعود سپیدرود به لیگ برتر مبلغ یک میلیارد تومان به این تیم پاداش بدهند.

 

محمد علی رفیعی نوده افزود:هیچ فرد یا افرادی به اندازه اعضای شورای شهررشت نگران وضعیت تیم سپیدرود نبوده ونیست وشورای شهررشت طی سه  سال وده ماه از زمان حضورش حمایتهای مالی ومعنوی فراوانی از سپیدرود انجام داده است.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهررشت بااشاره به اینکه باید با لایحه خرید تیم سپیدرود موافقت میشد گفت: شورای رشت در سال گذشته نیز مبلغ یک میلیارد تومان به سپیدرود کمک مالی نمود واگر در همان برهه از زمان با لایحه خرید امتیاز باشگاه سپیدرود موافقت میشد در شرایط فعلی شهداری رشت مالکیت تیم را برعهده داشت.

رضا رسولی ادامه داد: با پرداخت پاداش یک میلیارد تومانی به  تیم سپیدرود موافق هستم اما معتقدم باید در مصوبه پرداخت قید گردد که این پاداش به منظورپرداخت بدهی های سپیدرود می باشد.

محمد حسین واثق کارگرنیا عضودیگر شورای اسلامی شهررشت ضمن اعلام موافقت با پرداخت پاداش به تیم فوتبال سپیدرود رشت اظهارکرد:تیم سپیدرود رشت کاربزرگی انجام داد وبعد از گذشت پنجاه سال موفق شد به لیگ برتر فوتبال صعود کند.

وی بااشاره به اینکه صعود سپیدرود به لیگ برتر موجبات شادی شهروندان شد تصریح کرد: پاداش یک میلیارد تومانی پاسخگوی تلاش شبانه روزی آنان نیست  اما موجبات دلگرمی بازیکنان وکادر تیم را بهمراه خواهدداشت.

این عضو شورا ادامه داد: تقاضا دارم پرداخت پاداش یک میلیارد تومانی در داخل صحن شورا انجام شود تا مردم به عینیت شاهد حمایتهای شورای رشت از تیم سپیدرود باشند.

وی ضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات همگان در ماه پر فضیلت رمضان گفت: برای افراد منتخب شورای پنجم رشت آرزوی توفیق در خدمت رسانی به شهروندان را دارم.

درادامه یکصدوهشتاد ونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهررشت امیرحسین علوی نیز ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدم ماه پر فضیلت رمضان تصریح کرد:امیدوارم در این ماه عزیز بیش از پیش از توفیقات الهی بهره مند شویم.

وی بااشاره به پرداخت پاداش یک میلیارد تومانی به تیم سپیدرود رشت اظهارکرد:سپیدرود با تلاش بازیکنان وحمایتهای هواداران وهمراهی شورا وشهرداری رشت به لیگ برتر صعود کرد.

علوی بااعام اینکه شورا وشهرداری رشت همواره حامی تیم سپیدرود بودند اذعان کرد:پرداخت مبلغ یک میلیارد تومان می تواند بسیاری از نیازهای تیم سپیدرودرا برطرف کنداما زمانی که به آن عنوان پاداش میدهیم یقینا به گونه ای دیگر هزینه خواهدشد.

عضوشورای اسلامی شهررشت بااعلام اینکه شورای شهررشت حمایتهای فراوانی از تیم سپیدرود انجام داده است گفت:تقاضا دارم دارم رییس هیات فوتبال در خصوص وضعیت تیم سپیدرود گزارشی به شورا ارایه کندوپس از آن در خصوص نحوه پرداخت مبلغ یک میلیاردتومان به این تیم تصمیم گیری شود.

در ادامه این جلسه یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهررشت نیز ضمن تبریک به مناسبت ماه مبارک رمضان تصریح کرد:ازمردم کشورم وشهروندان رشت بعلت خلق حماسه ای دیگر در انتخابات ۲۹ اردیبهشت سپاسگذارم.

 

اسماعیل حاجی پور بااشاره به درگذشت مهدی تقی زاده روزنامه نگاروفعال اجتماعی افزود:خبر درگذشت وی قلب همه ما را به درد آورد ومتاثرشدیم.

این مسوول در خصوص پرداخت پاداش یک میلیارد تومانی به تیم فوتبال سپیدرود رشت اظهارکرد:سپیدرود به لحاظ مالی وضعیت نامناسبی داردودر حال حاضر ارز این تیم ۲۴ میلیارد تومان می باشد.

وی بااشاره به لایحه خرید تیم سپیدرود رشت توسط شهرداری خاطرنشان کرد: اگر با آن لایحه در صحن شورای شهررشت موافقت میشد در حال حاضر سرمایه ۲۴ میلیارد تومانی متعلق به شهرداری رشت بود.

حاجی پور مبلغ بدهی های تیم سپیدرود را پنج میلیارد تومان اعلام کرد وگفت: اعضای شورای رشت قول دادند که در صورت صعود تیم به لیگ برتر مبلغ یک میلیاد تومان بعنوان پاداش به آنها خواهند دادوبنده هم معتقدم باید اینکار صورت بگیرد ونمایندگان تیم برای دریافت پاداش به صحن شورا دعوت شوند.

وی اعلام کرد: شورای چهارم تاکنون ۲ میلیارد و۸۴۱ میلیون تومان به تیم سپیدرود رشت کمک مالی پرداخت کرده است .

لایحه پرداخت پاداش یک میلیارد تومان به تیم سپیدرود رشت مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.

لایحه اجرای مناقصه پل طبیعت از دیگر مواردی بود که در جلسه امروز شورای رشت مورد بررسی قرار گرفت.

محمد حسین واثق کارگر نیا عضوشورای اسلامی شهررشت ضمن دفاع از اجرای پوژه پل طبیعت در رشت اظهارکرد: پروژه پل طبیعت از سال ۹۵ مطرح وتشریفات قانونی اش در خصوص اجرای مناقصه نیز انجام شده است.

وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر هیچ مکانی در شهررشت برای ماندگار کردن گردشگر وجود ندارد وگردشگران بصورت گذری از رشت دیدن میکنند.

کارگرنیا ادامه داد: تقاضا دارم  تا قبل از اتمام دوران فعالیت شورای چهارم رشت پروژه هایی که در این دوره شورای مطرح شده اند رااجرا وبه سرانجام برسانیم.

عضودیگر شورای رشت ضمن مخالفت با برگزاری مناقصه پوژه پل طبیعت در رشت تصریح کرد: باید در تصمیم گیریها به عواقب آن نیز توجه کنیم.

 

عباس صابر افزود: پروژه پل طبیعت ۴۰ میلیارد تومان برآورد هزینه شده است وبرگزاری مناقصه ابتدایی این پروژه با مبلغ سه میلیارد تومان کاری اشتباه می باشد.

وی ادامه داد: این پروژه بار مالی فراوانی برای رشت بهمراه دارد  وشروع  کار با این مبالغ اندک مشکل ساز خواهد بود.

اسماعیل حاجی پور عضو دیگر شورای رشت نیز با تاکید بر احاث پل طبیعت در رشت متذکرشد: وقتی یک توریست به رشت می آید دغدغه این را داریم که وی را به کجا جهت گردشگری در داخل رشت ببریم.

وی ادامه داد: متاسفانه در رشت مکانی به منظور توقف مسافروجود ندارد وگردشگران به  شهرهایی  همچون ماسوله و... جهت سیاحت میروند.

وی خواستار اجرای پل طبیعت در رشت شد وگفت: اجرای این پروژه گردشگر را در رشت ماندگارخواهدکرد.

عضودیگر شورا بااعلام اینکه اجرای مناقصه پل طبیعت با سه میلیارد تومان اشتباه است گفت: در ابتدا قرار بود این پروژه با سازه های چوبی وسنتی انجام شود .

سید امیر حسین علوی ادامه داد: وقتی برای پروژه ای ۵۰ میلیارد تومان اعتبار برآورد میشود اجرای مناقصه اش با مبلغ سه میلیارد تومان اصولی ودرست نیست.

وی بااشاره به اینکه برای جذب گردشگر مناطق دیگری نیز وجود دارد تصریح کرد: باغ سالار مشکات از جماه نقاطی است که با توجه وپرداختن به آن میتوان جذب توریست در رشت را افزایش داد.

لایجه اجرای مناقصه پروژه پل طبیعت در رشت با رای اعضای شورا به صورت یک فوریتی در دستور کار قرار گرفت.

در ادامه این جلسه یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهررشت نیز ضمن تذکر به شهردار رشت اعلام کرد: در ارتباط با ایجاد بی نظمی مالی واداری  وعدم ثبات مدیریتی وجابجایی مداوم پرسنل در شهرداری رشت به شهردار تذکر میدهم.

حجت جذب ادامه داد: شهردار رشت باید در خدمت شهر باشد ودر مباحثی از جمله دادن لیست توسعه وعقلانیت ورود نکند.

در ادامه این جلسه لایحه پرداخت مبلغ سیصد وبیست میلیون تومان به فرمانداری رشت جهت  تامین وتوزیع امکانات پذیرایی کلیه اعضای ۲۰۸ صندوق  اخذ رای در روزهای ۲۹ و۳۰اردیبهشت در صحن شورا قراِیت شدواین موضوع نیز مورد موافقت اعضای شورا قرار گرفت.

در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهررشت لایحه معرفی یک عضو شورا ی رشت در نشست شهر خلاق خوراک شناسی در کشور فرانسه مطرح شد وبا رای اعضای شورا سید رضا موسوی روزان بعنوان رییس کمیسیون فرهنگی ونماینده شورای شهررشت به منظور حضور در آن نشست انتخاب شد.

همچنین در یکصد وهشتاد ونهمین جلسه علنی شورای شهررشت موضوع اعتراض فرمانداری رشت به تعرفه های سازمانهای سیما ومناظر شهررشت،پسماند وعمران شهرداری رشت مطرح شد وشورا نیز ضمن پذیرش اعتراض تعرفه ها را اصلاح کرد.

طرح سوال از شهردار رشت آخرین موردی بود که در صحن علنی شورای رشت مطرح واعلام وصول شد.براین اساس شهرداررشت موظف است طی ده روز آینده جهت پاسخگویی به سوالات اعضای شورای اسلامی شهررشت در صحن علنی شورا حضور یابد.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

  8 خرداد 1396
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز