تکرار سریال مسدود شدن حساب شهرداری رشت/مشکل در پرداخت حقوق پرسنل شهرداری

جلسه کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,شهر و روستا
در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت از تکرار سریال مسدود شدن حساب شهرداری رشت توسط دیگر دستگاه‌ها انتقاد شد.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست  و خدمات شهری شورای رشت امشب در نود و چهارمین جلسه این کمیسیون در ساختمان جلسات شورای رشت با ابراز گلایه از مسدود شدن حساب‌های شهرداری رشت اظهار کرد: متأسفانه در روزهای اخیر شاهد تکرار سریال مسدود شدن حساب شهرداری رشت هستیم و امیدوارم با تعامل دوسویه بین شهرداری رشت و دیگر دستگاه‌ها بتوانیم در فضایی مملو از آرامش  مشکلات حوزه مدیریت شهری را برطرف کنیم.

 

فاطمه شیرزاد با اشاره به فعالیت کارگران شهرداری رشت در روزهای گرم تابستان گفت: فعالیت در زیر آفتاب سوزان برای کارگران شهرداری رشت بسیار سخت و طاقت‌فرسا بوده و امیدواریم با اقدامات اساسی هر چه سریع‌تر نسبت به پرداخت حقوق معوقه آنان اقدام شود.

 

وی با بیان اینکه اجرای پروژه‌های بهداشتی عمرانی رشت باید در اولویت باشد، افزود: در سال ۹۸ گام‌های مؤثری در حوزه پسماند برداشته‌شده و یقیناً با تداوم این روند به‌زودی شاهد بهره‌برداری کامل از تصفیه‌خانه شیرابه سراوان و آغاز عملیات احداث دستگاه زباله‌سوز در رشت هستیم.

 

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت با اشاره به طرح تفکیک زباله از مبدأ در رشت بیان کرد: پیگیری طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام بهداشتی در حوزه مدیریت شهری در دست انجام است و یقیناً با توجه بیشتر به طرح تفکیک زباله از مبدأ بسیاری از مشکلات حوزه پسماند شهر رشت برطرف می‌شود.

 

نمازخانه‌های موجود در بوستان‌های رشت بازسازی شود

شیرزاد با تأکید بر اینکه اقدامات اجرایی شورا و شهرداری باید برای مردم رشت ملموس باشد، گفت: امیدوارم با اقدامات جهادی مشکلات حوزه مدیریت شهری برطرف شود.

 

وی با انتقاد از وضعیت نمازخانه‌های موجود در پارک‌های سطح رشت تصریح کرد: فضای این نمازخانه‌ها نیازمند بازسازی بوده و باید محیط آن به‌طور مداوم نظافت و همواره معطر باشد و این موضوع باید در دستور کار شهرداری‌های مناطق پنج‌گانه رشت قرار گیرد.

 

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت با تأکید به احداث المان‌های موضوعی در پارک‌های سطح رشت خاطرنشان کرد: می‌توانیم با هزینه‌های اندکی نسبت به احداث المان‌های نوری و زیباسازی محیط شهری رشت اقدام کنیم.

 

شیرزاد با ابراز گلایه از وضعیت گل‌کاری در مناطق مختلف رشت گفت: وضعیت فعلی این حوزه برازنده شهر رشت نیست و شهروندان نیز از این بابت گلایه دارند.

 

واگذاری پارک‌های رشت به بخش خصوصی 

عضو کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه وضعیت نمازخانه‌ها در بوستان‌های سطح رشت مناسب نیست، اظهار کرد: عدم نظارت به‌موقع موجب انعکاس چنین مباحثی در جامعه می‌شود که یقیناً موجبات شرمندگی را فراهم می‌کند.

 

محمدحسن عاقل منش با تأکید بر اینکه باید مکان عبادت به بهترین نحو نظافت شود، افزود: درگذشته در هر بوستانی کتابخانه‌ای نیز احداث می‌شد و باید پس‌ازاین نیز به این مهم توجه شود.

 

وی با انتقاد از دیوارنگاری‌های موجود در برخی از پارک‌های رشت گفت: برخی از این دیوارنگاری‌ها در سطح پارک‌های رشت به عهد دقیانوس برمی‌گردد و امیدواریم دراین‌باره تصمیمی جدی اجرایی شود.

 

عاقل منش با تأکید بر اینکه در پارک‌های رشت المان‌های شاخصی وجود ندارد، تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم با بهره‌مندی از ظرفیت هنرمندان بومی نسبت به زیباسازی فضای پارک‌های سطح رشت اقدام شود.

 

وی واگذاری پارک‌ها به بخش خصوصی را اقدامی ضروری دانست و گفت: در بازدیدی که اخیراً از شهر مشهد انجام داده‌ایم متوجه واگذاری پارک‌های این شهر به بخش خصوصی شدیم اما متأسفانه اگر قرار باشد این اقدام در رشت عملیاتی شود باید از هفت‌خان رستم عبور کنیم.

 

پیگیری مطالبات شهرداری رشت از دستگاه‌های دولتی 

عضو دیگر کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در پرداخت حقوق برای چهار هزار نفر پرسنل شهرداری با مشکل مواجه هستیم، اظهار کرد: شهرداری مشهد چندین برابر رشت پرسنل دارد و از بابت پرداخت حقوق و مزایای آنان مشکلی ندارد.

 

محمدحسن علیپور با تأکید بر اینکه مطالبات شهرداری رشت از دستگاه‌های دولتی پیگیری شود، افزود: دو سال متوالی سید امیرحسین علوی به‌عنوان رئیس شورای رشت انتخاب شد و از وی انتظار داریم در مدت‌زمان باقی‌مانده به موضوع عدم پرداخت مطالبات شهرداری توسط دستگاه‌های دولتی ورود کند.

 

افتتاح آب‌نمای بوستان ملت جزو مطالبات مردمی است

سرپرست حوزه معاونت حمل‌ونقل و امور زیر بنایی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به احداث سرویس بهداشتی در برخی از مناطق رشت اظهار کرد: در شهرداری منطقه سه رشت سرویس بهداشتی وجود دارد و در صورت انجام اصلاحات موردنیاز می‌توانیم از آن بهره‌برداری کنیم.

 

فرامرز جمشید پور به آب‌نمای موزیکال پارک ملت رشت اشاره کرد و گفت: مراسم افتتاح از این آب‌نما مملو از جمعیت بود و بهره‌برداری از آن جزو مطالبات مردمی است.

 

وی با بیان اینکه از درمانگاه هموفیلی رشت طی چندین مرحله بازدید به‌عمل‌آمده است، افزود: نواقص این درمانگاه به پیمانکار گوشزد شده و در تلاشیم تا با تسریع بخشیدن به نصب آسانسور این درمانگاه طی یک ماه و نیم آینده شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

 

جمشیدپور با اشاره به اجرای نهضت آسفالت در رشت بیان کرد: آمار اجرای آسفالت طی یک ماه اخیر در مقایسه با سه ماه نخست سال با افزایش چنددرصدی مواجه است.

 

احداث دو سوله ۶ هزار متری در سراوان 

سرپرست حوزه معاونت حمل‌ونقل و امور زیر بنایی شهرداری رشت به ایجاد دو سوله ۶ هزار متری در سراوان اشاره کرد و گفت: ظرفیت دریافتی کارخانه کمپوست پانصد تن بوده اما چون ظرفیت سوله خروجی آن ۲۵۰ تن است قصد داریم با احداث دو سوله مذکور ظرفیت خروجی کارخانه کمپوست را نیز به پانصد تن افزایش بدهیم.

 

جمشید پور با بیان اینکه پنج میلیارد و صد میلیون تومان بابت این پروژه از محل اسناد خزانه اعتبار جذب کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: این پروژه تاکنون حدود ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه مشاور پروژه احداث دستگاه زباله‌سوز نیز اخیراً انتخاب شد، تصریح کرد: این شرکت مشاوره، دارای تمامی موارد مورد تائید شرکت تی تی اس بوده و به‌زودی با  اختصاص ۱۸ میلیارد تومان اعتبار موردنیاز می‌توانیم نقشه‌های مربوط احداث دستگاه زباله‌سوز را از شرکت تی تی اس دریافت کنیم.

 

اجرای بیش از ۱۱ هزار تن آسفالت در رشت 

سرپرست حوزه معاونت حمل‌ونقل و امور زیر بنایی شهرداری رشت با تأکید بر اینکه در تلاشیم طی سه ماه آینده و با زیرسازی‌های انجام‌شده راه دسترسی به کارخانه تصفیه شیرابه سراوان به‌خوبی مهیا شود، گفت: روند پروژه‌های بهداشتی عمرانی حوزه مدیریت شهری بسیار رضایت‌بخش بوده و با سرعت در حال اجرایی شدن است.

 

جمشید پور با اشاره به اجرای آسفالت طی سه ماه نخست سال در رشت اشاره کرد و افزود: در سه‌ماهه نخست سال، هفت هزار و ۷۶۷ تن آسفالت در مناطق مختلف رشت اجرایی شد و این در حالی است که طی یک ماه اخیر و با تأکیدات شهردار رشت مبنی بر اجرای نهضت آسفالت در رشت، یازده هزار و ۴۶۳ تن آسفالت در مناطق مختلف رشت اجرایی شده است.

 

اعتبار خنده‌دار گل‌کاری در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در حال تدوین نظام‌نامه جدید برای سازمان هستیم، اظهار کرد: در تلاشیم تا قراردادهای جدید در حوزه کارگری بدون نقص منعقد شود.

 

سجاد محجوب با بیان اینکه همه‌ساله اعتباری بابت خرید گل و توسعه پارک‌ها در بودجه شهرداری رشت اختصاص پیدا می‌کند، افزود: بر اساس بودجه سال ۹۸ این مبلغ به شهرداری‌های مناطق واگذارشده و اعتبار پیرامون بخش گل‌کاری پارک‌های رشت در سال ۹۸ رقم خنده‌داری است.

 

وی با تأکید بر اینکه برای ساماندهی و زیباسازی ورودی‌های رشت نیز طرح‌هایی در دست بررسی است، گفت: برای ورودی‌های رشت از سمت جاده فومن، تهران و غیره نیز طرح‌هایی در دست بررسی داریم و درمجموع در بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت مبلغ هشت میلیارد تومان به‌منظور چنین اقداماتی اختصاص‌یافته است.

 

به گزارش فارس شهرداران مناطق پنج‌گانه شهرداری رشت نیز در این جلسه به ارائه برنامه‌های خود پیرامون حوزه فضای سبز، اجرای المان و غیره طی ماه‌های آینده پرداختند.

 

به گزارش فارس قرار بود ناصر حاج محمدی شهردار رشت در جلسه امروز کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای رشت به‌منظور ارائه برنامه‌ها و اقدامات شهرداری رشت طی یک ماه اخیر حضور پیدا کند اما با اعلام اینکه حال جسمانی وی نامساعد است در جلسه این کمیسیون حضور پیدا نکرد.

  10 مرداد 1398
بخش : گیلان / جامعه
کد خبر: 64665
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز