در شش ماهه نخست امسال محقق شد؛
مشارکت بیش از 5 هزار نفر از خانواده‎های ایثارگر گلستان در فعالیت‎های قرآنی
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان گفت: در شش ماهه نخست امسال 5 هزار و 9 نفر از خانواده‎های ایثارگر گلستان در فعالیت‎های قرآنی شرکت کردند.

محمدعلی طالع‎زاری امشب در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: استقبال خانواده‎ها برای حضور در محافل قرآنی گلشن وحی بیشتر از سایر فعالیت‎های قرآنی ارزیابی شد به طوریکه طی شش ماه امسال یک‎هزار و 190 نفر در این محافل شرکت کردند.

وی تصریح کرد: خانواده‎های ایثارگر استان گلستان در رشته‎های مفاهیم، کتابخوانی، مسابقه پیامکی، ادعیه، تخصصی پیشتازان نهج‎البلاغه، دریافت گواهی از سازمان دارالقرآن، درسنامه آموزش‎های حفظ ترتیبی، حفظ، قرائت، تفسیر، ترتیل، انجمن و محافل‎های قرآنی فعالیت‎های اثربخشی در شش ماهه امسال داشتند.
طالع‎زاری با اشاره به اهداف فعالیت‎های معارف قرآنی با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: با انجام فعالیت‎های قرآنی زمینه یادگیری تلاوت، فهم، تفکر و تدبر در قرآن و ترویج، توسعه و نشر معارف قرآن کریم و تعالیم ائمه معصومین(ع) ایجاد می‎شود.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان افزود: انس و علاقه به قرآن و معارف اهل بیت (ع) برای عمل به دستورات آن، ارتقاء سطح کمی و کیفی دانش قرآنی وآماده‎سازی برای حضور در عرصه‌های ملی و بین‌المللی از اهداف مهمی است که به آن پرداخته شد.
طالع‎زاری با اشاره به اینکه اجرای فعالیت‎های قرآنی راهگشای مسیر سرسبز خانواده‎های جامعه هدف است، گفت: پیشبرد حضور جدی و موثر فعالیت‎های قرآنی در برنامه‌های ورزشی، هنری و اردوی مدنظر است.
وی برون‎سپاری، تمرکززدایی، کاهش تصدی‎گری، ایجاد ارتباط و تعامل با نهادها در امور اجرایی را از مهمترین اهداف فعالیت‎های قرآنی است، خاطرنشان کرد: ارتباط موثر و مستمر درطول سال و بهره‌ جستن از شاخصین قرآنی هدفی است که در آموزش‎ها و مسابقات قرآنی به آن پرداخته شده و می‎شود.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان بر لزوم ترویج، توسعه و حمایت از جلسات قرآنی در بین خانواده‎های شاهد و ایثارگر تاکید کرد و گفت: عملکرد فعالیت‎های قرآنی در شش ماهه اول 1394 در قالب مشارکت 5 هزار و 9 نفر ثبت شد.
طالع‎زاری در خصوص فعالیت در بخش آموزش‎های قرآن و معارف بیان داشت: آموزش‎های مفاهیم و ترجمه «قرآن در خانه» جزءهای 10 و 11 و 12 که جزء دهم انجام یافته است.
وی از انجام آموزش‎های تخصصی پیشتازان «حفظ کل و قرائت» و معرفی و هدایت آنان به سازمان تبلیغات اسلامی به منظور دریافت گواهی‎نامه قرآنی خبر داد و افزود: آموزش پیشتازان قرآنی به صورت کشوری، آموزش‎های مهدویت در سطح استان در قالب برگزاری اردو، آموزش مهدویت به صورت کشوری و کارگاه‎های آموزشی نماز در سطح استان از جمله فعالیت‎های قرآنی است.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان بیان داشت: آموزش‎های جلسات قرآنی با رویکرد خانواده‎محوری، آزمون و مسابقات قرآن و معارف به صورت حضوری و غیرحضوری انجام می‎شود.
طالع‎زاری اهتمام در ترویج، توسعه و نشر معارف قرآن کریم را زمینه‎ساز یادگیری، فهم، تفکر و تدبر در قرآن بین خانواده‎های معزز شاهد و ایثارگر دانست.

  7 مهر 1394
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز