بر اساس اطلاعیه نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان:
مجلس بزرگداشت جان باختگان منا در گرگان برگزار می شود
از سوی رهبر معظم انقلاب مجلس بزرگداشتی به منظور همدلی با خانواده های جان باختگان فاجعه منا در مرکز استان گلستان برگزار می شود.

بر اساس اطلاعیه نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان، این مجلس بزرگداشت عصر یکشنبه 12 مهر ماه در مسجد جامع گلشن گرگان برگزار می گردد.
در متن اطلاعیه آیت اله سیدکاظم نورمفیدی آمده است: حادثه دردناک و غم انگیز منا، امت اسلامی مخصوصا ملت ایران و به ویژه استان گلستان را عزادار نموده و چشم اشک بار و چهره غمزده زوار بازگشتی حکایت از عمق فاجعه می کند.
اضافه بر همه بی کفایتی های رژیم آل سعود شنیده می شود که حتی از برگرداندن اجساد مطهره به اوطانشان ممانعت به عمل می آورد. عوامل رژیم سعودی ایام عید ما را تبدیل به عزا نموده اند لذا برای همدلی با مصیبت دیدگان در شب و روز عید غدیر جشن و سروری نخواهیم داشت و فقط به سنت حسنه دیدار علماء و ذراری رسول خدا (ص) اکتفاء می شود.
همچنین بدین وسیله اعلام می شود از طرف مقام معظم رهبری حضرت آیت اله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) مجلس بزرگداشتی در روز یکشنبه 12 مهر از ساعت 15/30 الی 17 در مسجد جامع گلشن گرگان برگزار می شود.
شرکت عموم مومنین به ویژه علماء و روحانیون موجب همدردی و تسلی خاطر بازماندگان می گردد.
گفتنی است نماینده مقام معظم رهبری در استان گلستان در سومین روز دیدار با خانواده های جان باختگان سرزمین منا به شرق استان سفر کرد و در یک فضای معنوی همراه با حزن و اندوه با اولیای مصیبت دیده ها دیدار و گفتگو و علو درجات برای آن سفرکردگان و صبر جزیل برای خانواده ها از پروردگار متعال خواستار شد.
در این دیدارها استاندار گلستان به همراه امامان جمعه شیعه و سنی و فرماندار گنبدکاووس نیز حضور داشتند.
در فاجعه منا 20 نفر از زائران گلستانی که همگی از اهل سنت بودند جان خود را از دست دادند و 31 نفر نیز مفقود شده اند که 30 نفر از آنان از اهل سنت هستند.

  8 مهر 1394
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز