سید محسن طاهری:
آماده باش برای انقلاب سوم
همان طور که نقاط عطف انقلابهای اول و دوم در 22 بهمن 57 و 13 آبان 58 اتفاق افتاد ، نقطه عطف انقلاب سوم می تواند هفتم اسفند ماه 94 باشد.

مسئول حوزه علمیه امام صادق (ع) گرگان طی یادداشت مهمی که در سایت این حوزه انتشار یافته ، ضمن اشاره  به دولت نهم و دهم و همچنین دو انتخابات پیش رو نوشت ؛

آماده باش برای انقلاب سوم

 

  توجه کنید ! ؟ یادمان نرفته است که رهبر معظم انقلاب اسلامی ،تا آخرین ماه های دولت دهم و علی رغم اشتباهات برخی دولتمردان ، دولت اصولگرارا احیا کننده گفتمان انقلاب اسلامی می دانستند ، به این فراز از بیانات رهبری در دیدار دولت دهم در شهریور 91 (آخرین هفته دولت در زمان دولت دهم) دقت نمایید:


«در این سالهایی که دولت نهم و دولت دهم بر سر کار بودند تا امروز ، گفتمان انقلاب و ارزشهای انقلاب و چیزهایی که امام به آن توصیه می کردند و ما آنها را از انقلاب آموختیم ،خوشبختانه کاملا برجسته شده ...»2/6/91


لیکن پس از روی کار امدن دولت یازدهم ، سیل اتهامات دروغین به دولت های نهم و دهم و بعضا بزرگ نمایی نقاط ضعف آنها کار را به جایی رسانده است که حتی بسیاری از اصولگرایان جرات دفاع از آن دوران را که به حق نشان دهنده کار آمدی نظام بود ندارند.


پس از پایان یافتن آن دوران طلایی و روی کار آمدن دولت یازدهم، بیانات امام خامنه ای اما شکل دیگری به خود گرفت و هرچند طبق سنت دیرینه ایشان ، دولت جدید مورد حمایت های مکرر معظم له قرار می گرفت ، لیکن هشدارهای ایشان نسبت به مردم و مسئولان از فراوانی ویژه ای برخوردار گردید.


برای نمونه به بعضی از این هشدارها تنها در شش ماه اول امسال – اشاره می کنم:


«ملت ایران باید خود را قوی کند . اگر یک ملت به خود نیاید و خود را قوی نکند دیگران به او زور می گویند ، از او باج می گیرند و به او اهانت می کنند»1/1/94
«در خصوص مذکرات هسته ای دغدغه جدی دارم» 20/1/94
«اگر راه امام را گم کنیم ملت ایران سیلی خواهد خورد»14/3/94
«خودتان را برای ادامه مبارزه با استکبار اماده کنید» 20/4/94
«مشکلات فرهنگی گاه خواب را از انسان می رباید» 5/6/94
«بعضی اصرار دارند شیطان بزرگ را به شکل فرشته وانمودکنند»18/6/94
«دشمن در فکر نفوذ سیاسی و فرهنگی است» 25/6/94


آری ، دیگر نه تنها از ادامه احیای گفتمان انقلاب اسلامی از سوی دولتمردان در بیانات رهبری خبری نیست ، بلکه روز به روز بر نگرانی های ایشان افزوده می شود.


انقلاب سوم؟!


چرا برای این نوشتار ، عنوان «انقلاب سوم» را انتخاب کرده ایم؟


ملت ایران تاکنون نقاط عطف مهمی را در طول تاریخ انقلاب پشت سر گذاشته است که مهم ترین آنها در 22 بهمن 57 (انقلاب اول ) و 13 آبان 58 (انقلاب دوم = انقلاب بزرگ تر) اتفاق افتاده است.


انقلاب اول باعث سقوط استبداد داخلی و حاکمیت نظام مردم سالاری دینی شد و انقلاب دوم دست استکبار جهانی و شیطان بزرگ را از دخالت در امور کشور کوتاه کرد و استقلال سیاسی را برای کشورمان به ارمغان آورد


اینکه حضرت امام خمینی(ره) انقلاب دوم را بزرگ تر از انقلاب اول توصیف کرد بدین دلیل بود که هدف اصلی انقلاب اسلامی ، مبارزه با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا بود و مبارزه با رژیم طاغوت در واقع مبارزه با مزدوران استکبار در داخل به شمار می آمد


مبارزه با استکبار در 13 آبان 58 پایان نیافت ، زیرا انقلاب دوم صرفا از حضور مستقیم آمریکا در کشور جلوگیری کرد ولی توطئه دشمن برای مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ادامه پیدا کرد.


انقلاب سوم، انقلابی است در ادامه و تکمیل انقلابهای اول و دوم و در حقیقت انقلاب سوم عبارت است از پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه جنگ نرم.


توضیح اینکه : هرچند استکبار جهانی از ابعاد مختلفی ، نظام ما را مورد هجمه قرار داد ولی باید اذعان کرد که مهم ترین تهاجمی که تا به حال از ناحیه دشمن همواره ما را تهدید کرده است همان است که از آن به «جنگ نرم» تعبیر می شود.


افسران دشمن در جنگ نرم ، از میان افرادی انتخاب می شوند که سوابق انقلابی داشته ، در بین مردم از جایگاه و نفوذ خاصی برخوردار باشند ، آنها در ظاهر از انقلابی بودن خود ، اظهار پشیمانی نمی کنند ولیکن به خاطر تغییری که تدریجا در باورهای انان ایجاد شده است ، در صدد تجدید نظر در آرمان ها و شعارهای انقلاب بر می آیند و خواسته یا ناخواسته در خدمت اهداف دشمن قرار می گیرند.


اگردر انقلاب اول ، مزدور استکبار را بیرون کردیم و در انقلاب دوم از حضور مستقیم استکبار در کشور نجات یافتیم، در انقلاب سوم باید با تجدید نظر طلبانی که هموارکننده راه نفوذ و حضور مجدد استکبار در داخل کشور هستند مقابله کنیم ، همان هایی که مذاکره هسته ای را زمینه ای برای برقراری رابطه با آمریکا می دانند و به هر بهانه ای با شعار «مرگ بر آمریکا» مخالفت می ورزند .

  

انقلاب سوم ،کی و چگونه؟


هرچند انقلاب ذاتا یک امر تدریجی و زمان برهست ولی می تواند نقطه عطف مشخصی داشته باشد.
همان طور که نقاط عطف انقلابهای اول و دوم در 22 بهمن 57 و 13 آبان 58 اتفاق افتاد ، نقطه عطف انقلاب سوم می تواند هفتم اسفند ماه 94 باشد.


البته تحقق چنین امری ممکن است دور از انتظار به نظر برسد ، نگارنده بازهم تاکید می کند که انقلاب سوم امری بسیار زمان بر است ولی باید توجه داشت که تجدید نظرطلبان چشم امید زیادی به مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی دارند و ناامید کردن آنان در این خصوص و فتح این دو مجلس توسط دلبستگان حقیقی به گفتمان انقلاب اسلامی می تواند آغازگر دوران تازه ای باشد که چندین سال پیش حضرت امام خامنه ای عزیز ، بشارت آن را دادند و فرمودند: «آینده از آن حزب اللهی هاست»


مهم ترین عوامل تحقق انقلاب سوم را می توان در «وحدت نیروهای ولایی و بابصیرت» ،«محوریت شاخصهای گفتمان انقلاب اسلامی »و «استفاده از همه ظرفیتهای امت حزب الله » خلاصه کرد.


امید است در آینده بتوانیم پیرامون این سه عامل مهم بیشتر سخن بگوییم. ان شاءالله.

آماده باش برای انقلاب سوم

 

سید محسن طاهری
مسئول حوزه علمیه امام صادق علیه السلام گرگان.

  8 مهر 1394
مرجع: 8دی
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز