مصطفی پورمحمدی در گرگان:
به برکت ولایت و رهبری جایگاه جمهوری اسلامی جایگاه ممتازی است
به برکت ولایت و رهبری جایگاه جمهوری اسلامی جایگاه ممتازی است

وزیر دادگستری با حضور در هفتمین جلسه شورای اداری استان گلستان، اظهار کرد: سرنوشت شومی که بسیاری از کشورهای مسلمان به آن دچار هستند نشانه فاصله گرفتن از اصل امامت است و جمهوری اسلامی به برکت ولایت و رهبری امروز جایگاه برجسته و ممتازی در دنیا دارد.

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پور محمدی با اشاره به واقعه غدیر خم و عمق این واقعه، گفت: پیامبر اکرم(ص) در این واقعه به کرات و با الفاظ مختلف از جانشینی امیرالمومنین سخن می گوید، چرا که رهبری در حکومت اسلامی اصلی جدی و اساسی است و هر کسی با هر توانی نمی تواند به مدیریت جامعه اسلامی بپردازد.

وی با تاکید بر اینکه دنیای اسلام امروز دچار مسئله اساسی به نام تغلب و حاکمیت است، خاطر نشان کرد: متاسفانه آنچه در جوامع مسلمانان اعم از آتش افروزی، تحجر، تعصب و ذلت شاهد آن هستیم نشان از عدم فهم درست از اسلام است اما جمهوری اسلامی توانسته با اخلاق، هوشمندی و هوشیاری بگونه ای رفتار کند که پرچم عزتش در جهان برافراشته باشد.

وی با اشاره به حادثه «منا» در عربستان، گفت: آنچه در عربستان اتفاق افتاد نشان از بی غیرتی و بی شرافتی دولت سعودی و عدم پاسخگویی آنها ست و کار به جایی کشیده به دلیل عدم پاسخگویی آنها باید کار از طریق مجامع بین المللی دنبال شود.

وزیر دادگستری موضع گیری های روز گذشته مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری در سازمان ملل را کاملاً هوشیارانه دانست و افزود: دولت توانسته با دیپلماسی استدلال، منطق و دفاع از حقوق ملت اهرم های مقابله با کشور را از دشمن بگیرد و امروز تمام کشورها معرفتند که دفع بلایای موجود در منطقه بدون تاثیر جمهوری اسلامی میّسر نیست.

حجت الاسلام پور محمدی در جمع مدیران ارشد گلستانی، خاطر نشان کرد: موضع دولت در داخل کشور بهبود وضعیت معاش و زندگی مردم است و می کوشد با تفویض مسولیت به استان ها و مناطق کشور این بهبود وضعیت را ایجاد کند.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی در تبیین برنامه ششم توسعه از سوی مقام معظم رهبری، گفت: ایشان توجه به اقتصاد مقاومتی، پیشتازی در علم و فناوری و توجه به مقوله فرهنگ را محوری ترین مباحث قابل پردازش در کشور دانستند و یقیناً رویکرد ما باید رویکردی دقیق همراه با شناخت و معرفت باشد.

وزیر دادگستری با تاکید بر مباحث اقتصادی عنوان شده در دین اسلام و از سوی مقام معظم رهبری، گفت: باید توجه داشته باشیم که اقتصاد مقاومتی یعنی به حداقل رساندن نقش دولت در اقتصاد و اینکه یقناً تفکر دولتی در اقتصاد منجر به شکست خواهد شد.

پور محمدی همچنین با اشاره به گزارش استاندار گلستان در جلسه هیات دولت، آن را گزارشی برآمده از مطالعه و هوشمندی ارزیابی کرد و افزود: دولت یازدهم توجه به صنعت گردشگری و کشاورزی را برای توسعه استان های شمالی کافی نمیداند و بر این باوریم که استانی از جنس گلستان می تواند استانی صنعتی باشد.

لازم به ذکر است هفتمین جلسه شورای اداری استان گلستان با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار گلستان و دیگر مدیران استانی در محل استانداری گلستان برگزار شد.

  10 مهر 1394
مرجع: برنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز
گلستان فردا ------------------------- تبلیغات -------------------------- ------------------------- ------------------------- ------------------------- پیامک تبلیغاتی