نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان:
عربستان باید از کشورهای اسلامی عذرخواهی کند
امام جمعه گرگان گفت: عربستان اگر عذرخواهی نکند در دادگاه‌‏های بین‌‏المللی شکایت می‏‌کنیم.

آیت‌‏‏الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در خطبه‏‌های‏ نماز عبادی- سیاسی جمعه گرگان با اشاره به حادثه مصیبت‌‏بار حج امسال اظهار داشت: هرچند دوست نداریم از یک کشور اسلامی در دادگاه‏‌های بین‏ المللی شکایت کنیم اما اگر عربستان عواقب این حادثه را نپذیرد و به جبران خسارات آن ملتزم نباشد علی‌رغم خواست قلبی، شکایت خواهیم کرد. 

وی در همین زمینه تصریح کرد: آن‏چه بیش از همه، داغ این حادثه را بیشتر می‏کند بی‏‌حرمتی‌‏ها و اهانت‏‌هایی است که به اجساد مطهره جان‌‏باختگان شده است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان اظهار کرد: با تمام شدن موسم حج و بازگشت همه‏ حجاج از عربستان، عمق این فاجعه بیش از پیش معلوم خواهد شد.

خطیب جمعه گرگان از بیانات مقتدرانه مقام معظم رهبری در خصوص حادثه‏ حج امسال قدردانی و تاکید کرد: پس از بیانات مقام معظم رهبری، مردم ایران جان دوباره‏ای گرفته و غرور ملی آن‏ها ترمیم شد.

آیت‌‏الله نورمفیدی در ادامه با اشاره به ایجاد جبهه جدید مقاومت برای سوریه گفت: بسیاری از همان ابتدا می‏‌دانستند چند سال پیش که اعتراضاتی در سوریه ایجاد شد آن را به آشوب تبدیل کرده و منتهی به حوادث فعلی شده وچه کشورهایی پشت این جنگ داخلی هستند و همان‏‌هایی که قصد داشتند سوریه را به عنوان پیشانی جبهه مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی، به زانو درآورده و سپس به سراغ حزب‏‌الله و ایران بیایند.  

به گفته وی، امروز با حضور و فعال شدن جبهه‏‌ای، غربی‏‌ها از مواضع قبلی خود عقب‏‌نشینی کرده و دیگر خواهان ساقط شدن نظام سوریه نیستند.

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری به 13 مهر روز نیروی انتظامی هم اشاره کرده و ضمن تقدیر از جانفشانی‌‏های این نیرو و گرامیداشت مقام شامخ شهدای نیروی انتظامی، افزود: نیروی انتظامی برقرارکنندهی امنیت در همه حوزه‏‌ها است و تا وقتی امنیت نباشد اقتصاد، سیاست، و فرهنگ درست نمی‏‌شود.

خطیب جمعه گرگان در خطبه‏ نخست نیز با تبریک عید غدیر گفت: پیامبر اسلام(ص) در بازگشت از موسم حج از طرف خداوند ماموریت یافت مساله امامت و رهبری امت اسلامی را پس از خود تعیین کند و از شخصیتی که به عنوان رهبر و امام معرفی می‏‌شود معلوم می‌شود امامت و رهبری در جامعه اسلامی از اهمیت ویژه‏‌ایی برخوردار است.

آیت الله نورمفیدی، تصریح کرد: امامت و رهبری برخلاف حکومت‏های مادی که در بهترین حالت حاکمان از سوی مردم انتخاب می شوند دارای شأن الهی بوده و خداوند معیارهایی را برای انتخاب امام و رهبر جامعه اسلامی مقرر نموده است.    

نماینده ولی‏‌فقیه در استان گلستان تصریح کرد: مساله‏ غدیر با وحدت امت اسلامی به هیچ وجه منافات ندارد و حتی خود حضرت علی(ع) در سرتاسر نهج البلاغه در عین دفاع از حق خود، می‏‌فرماید من باید از اسلام هم دفاع کنم و در مواضع و مقاطع مختلف به خلفا یاری می‏رساند و وحدت جامعه اسلامی را خدشه‏‌دار نکرد.  

آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: امروز مقام معظم رهبری و بسیاری از متفکران جهان اسلام اعم از شیعه و سنی از سیره‏ی حضرت علی(ع) در حفظ وحدت امت اسلامی تبعیت می‏‌کنند.

  10 مهر 1394
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز