پیکر 18 حاجی دیگر گلستان امروز وارد گرگان می شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: پیکرهای پاک 18 تن دیگر از 49 حاجی گلستانی جان باخته در فاجعه منا عصر امروز یکشنبه وارد گرگان مرکز استان می شود.

علی اصغر طهماسبی روز یکشنبه اظهار داشت: پیکرهای پاک این جان باختگان بعد از ظهر یکشنبه وارد فرودگاه گرگان شده و روز دوشنبه تشییع خواهد شد.
وی اضافه کرد: پیکر این جان باختگان صبح دوشنبه در محل پادگان لشکر 30 پیاده گرگان با حضور مردم، مسئولان استانی و شهرستانی تشییع و سپس برای تشییع و خاکسپاری به شهرستان های محل سکونت آنها منتقل خواهد شد.
امروز اولین گروه از جان باختگان گلستانی فاجعه منا که 11 نفر بودند در گرگان بصورت متمرکز تشییع و سپس به گفته طهماسبی به شهرستانهای گنبدکاووس و بخش فندرسک رامیان انتقال یافتند.
پیکر پاک این جان باختگان شنبه شب به استان وارد شده بود و صبح یکشنبه با حضور مسوولان و اقشار مختلف مردم در گرگان مرکز استان تشییع شدند.
اسامی 18 گلستانی پرپر شده در فاجعه منا که قرار است فردا تشییع شوند، به این شرح اعلام شد:
1- نورسلطان شادکام
2- الیاس کوسلی
3- اوغل بی بی اینچه برونی
4- آمنه آق
5- احمد خرمالی
6- عید محمد طریک
7- انا قلی ظفر
8- شهناز علاقی
9- درسن تقان قزل
10- اوغل بی بی قورچایی
11- یگن دردی کلته
12- گلدی بای مارامایی
13- حمیده ایازی
14- ای جمال ایری
15- عبدالحلیم قاضی
16- جان گل قوجق
17- جاجی کریمی
18- عبدالباقی گل چشمه
در فاجعه منا که همزمان با روز عید قربان و هنگام حرکت زائران به سمت رمی جمرات به علت بی تدبیری و فقدان برنامه ریزی صحیح مقامات عربستان رخ داد در مجموع بیش از چهار هزار زائر از کشورهای مختلف و از جمله 456 حاجی ایرانی جان باختند.
امسال از استان گلستان حدود یکهزار و 800 زائر در قالب 13 کاروان عازم مکه مکرمه شده بودند که در فاجعه منا 49 نفر آنان به لقا ءالله پیوستند.

  12 مهر 1394
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز