دیدار مدیرکل آموزش وپرورش گلستان با خانواده فرهنگیان جان باخته درمنا
مدیر کل آموزش و پرورش گلستان با خانواده تعدادی از فرهنگیان جان باخته فاجعه منا در گنبدکاووس دیدار و ابراز همدردی کرد.

محمدرضا وطنی مدیرکل آموزش و پرورش گلستان به اتفاق یکی از معاونین، روسای پردیس فرهنگیان گرگان و گنبدکاووس و نیز مدیر آموزش و پرورش شهرستان با خانواده 'عبدالله ایگدری و حمیده ایازی و سارگل شیروانی' دیدار و ابراز همدری کرد.
مدیر کل آموزش و پرورش گلستان با تسلیت به خانواده جان باختگان این فاجعه، بر لزوم پاسخ قانع کننده رژیم آل سعود در خصوص این حادثه و نیز استیفای حقوق جان باختگان تاکید کرد.
وی گفت: فاجعه منا همه ملت ایران بویژه مردم استان گلستان و شهرستان گنبدکاووس را عزادار کرد.
مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز با تسلیت به خانواده جان باختگان گفت: در فاجعه منا دو تن از فرهنگیان شاغل این شهرستان بنام های عبدالله ایگدری و حمیده ایازی و چهار تن از فرهنگیان بازنشسته بنام های گلدی بای مارامایی ، نازمحمد پدری، عبدالحلیم قاضی و سارگل شیروانی جان خود را از دست دادند.
علیرضا حسین زاده افزود: 22 نفر از فرهنگیان شاغل و بازنشسته آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز در فاجعه منا یکی از بستگان درجه یک خویش را از دست داده اند.
وی گفت: مدیرکل آموزش و پرورش گلستان شب گذشته علاوه بر دیدار با خانواده سه جان باخته فرهنگی با خانواده تعدادی از فرهنگیانی که بستگان درجه یک خود را از دست دادند، دیدار و با آنان ابراز همدری نمود.
حسین زاده اضافه کرد: قرار است امروز نیز مدیرکل آموزش و پرورش استان به گنبدکاووس سفر و با تعداد دیگری از خانواده جان باختگان فرهنگی حادثه منا و یا بستگان درجه یک آنان دیدار کند.
آموزش و پرورش شهرستان 325 هزار نفری گنبدکاووس افزون بر 60 هزار دانش آموز درمقاطع مختلف تحصیلی و سه هزارو 600 فرهنگی شاغل و سه هزارو 200 فرهنگی بازنشسته دارد.
در فاجعه منا که روز عید قربان و هنگام انجام رمی جمرات در سرزمین وحی رخ داد، 465 زائر ایرانی جان خویش را از دست دادند که 49 نفر آنان از استان گلستان هستند، ضمن اینکه به گفته فرماندار گنبدکاووس 43 نفر این حاجیان پرپر شده از کاروان های این شهرستان هستند.
شهرستان گنبدکاووس در شرق استان واقع شده و حدود نیمی از جمعیت آن را هموطنان ترکمن تشکیل می دهند.

  13 مهر 1394
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز