استعدادیابی در مدارس برنامه جدی ورزش گلستان است
مدیرکل ورزش و جوانان گلستان گفت: استعدادیابی در مدارس برنامه جدی و پایه ای ورزش استان برای تربیت ورزشکاران جدید و توانمند در رشته های گوناگون ورزشی است.

بهمن طیبی روز دوشنبه در برنامه نواختن زنگ ورزش در دبستان پسرانه قرآنی خیراندیشان گرگان بمناسبت هفته ورزش اظهار کرد: تعامل و ارتباط بیشتر ورزش و جوانان با آموزش و پرورش،ما را در رسیدن به این هدف و ساختن آینده ای درخشان برای ورزش گلستان یاری می کند.
وی بیان کرد: در این طرح دانش آموزان شناسایی شده به مربیان تیم های ورزشی معرفی تا با پرورش استعدادها در مسیر حرفه ای و قهرمانی قرار گیرند.
مدیرکل ورزش و جوانان گلستان برگزاری المپیاد ورزشی مدارس را از برنامه های قابل تحسین آموزش و پرورش برای استعدادیابی دانست و گفت: تداوم برگزاری این گونه برنامه ها در درازمدت به پرورش نسلی پرامید ورزشی منجر خواهد شد.
طیبی ادامه داد: شیوه نامه کار مشترکی در 10 رشته ورزشی با آموزش و پرورش تدوین شده که براساس آن، یافتن استعدادها بر عهده آموزش و پرورش و نگهداری و پرورش آنها با اداره کل ورزش و جوانان و هیات های ورزشی خواهد بود.
وی گفت: گلستان در برخی رشته ها مانند والیبال دارای استعداد ویژه و منحصر به فرد است که تمرکز برای تقویت هر چه بیشتر این ورزش در مدارس منجر به گسترش هر چه بیشتر ابعاد حرفه ای این رشته در استان خواهد شد.
هفته تربیت بدنی و ورزش امسال از شنبه هجدهم مهر آغاز شده است.
همچنین به این مناسبت همایش ورزش صبحگاهی با حضور گسترده کارکنان ادارات دولتی گلستان و مسئولان ورزش و جوانان برگزار شد.
در این برنامه شرکت کنندگان با لباس ورزشی و نظم خاصی به اجرای نرمش و ورزش صبحگاهی پرداختند.
مدیر کل ورزش و جوانان گلستان در این برنامه گفت که برنامه ریزی ها و هماهنگی ها برای گسترش ورزش همگانی و صبحگاهی انجام شده است.
طیبی اضافه کرد: تمام امکانات ورزش استان را به کار می بریم تا خانواده ها بصورت خودجوش به ورزش همگانی روی آورند و سلامت مردم استان بیمه شود.

  20 مهر 1394
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز