رئیس کل دادگستری گستان مطرح کرد:
کاهش 12 درصدی جمعیت زندان‌های استان گلستان
رئیس کل دادگستری استان گستان گفت: جمعیت زندان های استان گلستان با اعمال مجازات های جایگزین حبس حدود 12 درصد کاهش یافته است.

هادی هاشمیان در جمع  روسای دادگستری ها و دادستان‌های سراسر استان گلستان اظهار داشت:  با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و تمهیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، در نشست‌هایی که با قضات داشتیم آنان را به استفاده از مجازات‌های جایگیزین حبس تشویق کردیم.

وی افزود: در گام نخست جمعیت زندانیان استان گلستان از 5 هزار و 500 نفر در ابتدای سال به 4 هزار و 700 نفر کاهش یافت.

رئیس کل دادگستری استان گستان، الزام روسای دادگستری‌ها و دادستان‌های  سراسر استان به بازدید ماهانه از زندان‌‌های استان، تشویق قضاتی که مجازات‌های جایگزین حبس اعمال می‌کنند و اجرای برنامه‌های پیشگیرانه را از علل این کاهش دانست.

رئیس کل دادگستری استان گلستان به اجرای موفق طرح آموزش مهارت‌های زندگی در علی‌آباد کتول هم اشاره کرد و گفت : اجرای این طرح می‌تواند علاوه بر کمک به استحکام بنیان خانواده، از ورود پرونده به محاکم استان گلستان هم جلوگیری می‌کند.

هاشمیان گفت: روسای دادگستری نظارت در حوزه فعالیت خود را جدی بگیرند و  در فضایی دوستانه بستر سلامت اداری را بیش از پیش فراهم کنند.

وی همچنین به ظرفیت‌های شورای حفظ حقوق بیت‌المال هم اشاره کرد و گفت: با درایت و از طریق قانون هر جا که حس کردید حقی از بیت‌المال ضایع می‌شود وارد شده و با متخلفان برخورد کنید.

رئیس کل دادگستری استان گلستان همچنین از مسئولان قضایی استان خواست: ارتباط خود را با مسئولان به ویژه ائمه جمعه و جماعات حفظ کنند و از این ظرفیت برای پیشگیری از وقوع جرم و پیشبرد اهداف دستگاه قضایی بهره ببرند.

  20 مهر 1394
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز