معاون ‌ارشاد گلستان:
همایش بزرگداشت حافظ در استان گلستان برگزار می‌شود
معاون اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان از برگزاری همایش بزرگداشت حافظ در تالار فخرالدین اسعد گرگانی خبر داد و گفت: این مراسم با همکاری انجمن علمی آموزشی معلمان زبان وادبیات استان برگزار می‌شود.

قدرت‌الله دائمی با اشاره به اینکه بیستم مهر ماه روز بزرگداشت حافظ نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: همایش بزرگداشت حافظ 21 مهر در گرگان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداختن به شخصیت‌ها و مفاخر فرهنگی ایرانی و اسلامی است، افزود: اهمیتی که بزرگداشت مفاخر حوزه شعروادب فارسی کشوردر توسعه و تعمیق ارزش‌ها، باورها و فعالیت‌های فرهنگی دارد بر کسی پوشیده نیست.

دائمی حافظ را به عنوان مهم‌ترین شاعر زبان فارسی دانست و تصریح کرد: این شاعر بزرگ اهمیت ویژه‎ای در سپهر ادبیات فارسی داشته و به عنوان شاعر و عارف نامی ایرانی جایگاه ویژه ای در جهان معاصر دارد.

وی ادامه داد: اگر به اشعار حافظ نگاه کنیم بی‌هیچ تردیدی جنبه‌‏های عرفانی بسیار قوی‌ و نابی در اشعار او خواهیم یافت، اندیشه‌‏های متفکرانی مثل حافظ زمان و مکان بر نمی‌دارد و خطابشان جهانی و دائمی است.

معاون ‌‌اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان هدف این همایش را توجه به نقش و جایگاه شخصیت‌ها و مفاخر ادبی و فرهنگی کشور دانست و گفت: در هویت ملی و فضای فرهنگی و استفاده از ظرفیت‌های آثار شاعرانی همچون حافظ برای معرفی فرهنگ ایران به جهانیان است.

دائمی ارائه مقاله درباره جایگاه حافظ و حافظ شناسی،شعر خوانی و برگزاری موسیقی سنتی را از بخش‌های این همایش اعلام کرد.

  20 مهر 1394
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز