نماینده ولی فقیه در گلستان:
امام حسین (ع) در همه ابعاد زندگی بی‎نظیر است
نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت:‌ امام حسین (ع) در همه ابعاد زندگی بی‎نظیر است و همه جوانان و ورزشکاران باید این امام همام را الگوی خود قرار دهند.

سید کاظم نورمفیدی عصر امروز در نشست صمیمی ورزشکاران استان گلستان که به مناسبت هفته تربیت بدنی برگزار شد، اظهار کرد: امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات انسان‎ها است.

وی با تاکید بر اینکه امتیازات امام حسین (ع) قابل وصف و شمارش نیست٬ تصریح کرد: انسان‎ها از همه شئون این شخصیت بزرگ می‎توانند الگو بگیرند.

نورمفیدی افزود: ما با داشتن چنین شخصیتی که در همه ابعاد زندگی والا و بی‎نظیر است چرا باید به سمت الگوهای برویم که تعلق به فرهنگ ما ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به اینکه امام حسین (ع) برای ورزشکاران نیز می‎توانند بهترین الگو باشد٬ بیان داشت: در روز عاشورا این امام همام بعد از اذان صبح به مدت 10 ساعت در میدان جنگ در تلاش جسمی و فشار روحی بسر می‎برد.

* ورزش برای زنان و مردان امری پسندیده است

وی گفت: توان بالای جسمی امام و اتصال ایشان به خداوند سبب شده تا بتوانند این همه سختی را تحمل کنند و در دنیا جاودان بمانند.

این مسئول تاکید کرد: وقتی به انسان فشار روحی وارد می‎شود توانش کم می‎شود و بزرگترین انسان‎ها در موقع مشکلات قوای جسمی‎شان رو به ضعف می‎رود اما شاهد هستیم که امام حسین(ع) تا آخرین لحظه، توان‎اش را از دست نداد.

نورمفیدی اضافه کرد: هر چه فشار میدان جنگ بیشتر می‎شد نه تنها امام شکسته نمی‎شد بلکه جلوه ایشان بیشتر می‎شد و حتی هنگامی که دشمن ایشان را تیر زدند حتی جرات نداشتند که به امام نزدیک شوند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان اینکه ورزش برای همه زنان و مردان امری پسندیده است٬ گفت: اگر امام حسین(ع) جسم ورزیده‎ای نداشت در آن میدان نمی‎توانست دوام بیاورد.

وی خواستار حمایت مسئولان از ورزش همگانی و قهرمانی شد و گفت: کمک کنید تا جوانان در میادین جهانی افتخار کسب کنند و غرور ملی را افزایش دهند.

 

  22 مهر 1394
مرجع: فارس
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز