فرمانده سپاه استان گلستان:
استکبار به‌دنبال تغییر ماهیت انقلاب اسلامی است
فرمانده سپاه نینوای استان گلستان گفت: استکبار و دشمنان اسلام به‌دنبال ایجاد چهره‌ای کریه از اسلام هستند و راهبرد دشمن ایجاد فضای سکولار و ضددینی در جامعه اسلامی است.

سردار رحمت‌الله صادقی، ظهر امروز در نخستین همایش طلیعه حضور ویژه طلاب جدیدالورود مدارس علمیه خواهران اظهار داشت: در مقابل جنگ نرم، جنگ سخت است و اگر به جنگ سخت توجه کنیم مفهوم جنگ نرم هم روشن می‌شود.

وی افزود: جنگ‌ها برای 2 حکومت، اندیشه و نظر انجام می‌شود و با توسعه فناوری‌ها نوع جنگ نیز تغییر پیدا می‌کند و در جنگ سخت امکانات، لجستیک و تجهیزات، تکنیک و تاکتیک رزمی برای تحمیل اراده علیه دشمن به کار می‌رود که نمونه بارز آن 8 سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است که تکنیک آن اجبار بود.

فرمانده سپاه نینوای استان گلستان تصریح کرد: در جنگ سخت دشمن را وادار می‌کنید تا از جغرافیای طبیعی به تصرف در آمده دست بردارد اما جنگ نرم قواعد خاص خود را داشته و تنها در امر جنگ با جنگ سخت مشترک است.

صادقی با اشاره به قوانین جنگ نرم گفت: در جنگ نرم جغرافیای طبیعی نیست و حوزه‌های نرم افزاری جامعه مانند، اعتقادات، ارزش‌ها، هویت‌ها، باور‌ها، عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و اعتقادی مورد هجوم قرار می‌گیرد.

به‌گفته وی، تکنیک در جنگ نرم به‌جای اجبار، القا و اقناع است و کشورهایی که در جنگ سخت به نتیجه نمی‌رسند به جنگ نرم روی می‌آورند که اتفاقاتی که پس از جنگ تحمیلی 8ساله در ایران روی داد از این دست است.

صادقی تأکید کرد: دشمن به‌دنبال ساقط کردن انقلاب با روش تحمیل اراده و اجبار برای تغییر ساختار حکومتی انقلاب بود و با تغییر نوع جنگ تغییر ساختار به تغییر ماهیت ساختار تبدیل می‌شود.

وی اظهار کرد: دشمن به‌دنبال این است که یک جمهوری اسلامی استحاله شده از باورهای انقلابی و دینی تحویل دهد و آنچه برای دشمن در تهدیدات مهم است این است که‌‌ همان کاری را کند که برای تغییر ساختار حکومتی انجام می‌دهد، مثال این مورد عربستان سعودی است که با وجودی که کشوری اسلامی است اما آلت دست استکبار بوده و چهره‌ای سخت و خشن از اسلام به نمایش می‌گذارد.

  23 مهر 1394
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز