کاهش ورزشکاران سازمان یافته استان گلستان
مدیرکل ورزش و جوانان گلستان گفت: تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان در چند سال اخیر به دلیل کمبود امکانات و زیرساخت های مناسب کاهش یافته است.

بهمن طیبی روز پنجشنبه همزمان با هفته تربیت بدنی در گفت و گو با خبرنگار، اظهار کرد: سرانه فضاهای ورزشی گلستانی ها کمتر از میانگین کشوری است که همین عامل موجب شده تعداد ورزشکاران استان نیز پایین تر از میزان متوسط کشوری باشد.
وی بیان کرد: بر اساس آمار موجود حدود 15 درصد جمعیت استان ورزش را به صورت همگانی و قهرمانی انجام می دهند که این رقم در کشور 20 درصد است.
مدیرکل ورزش و جوانان گلستان افزود: همچنین آمارها نشان می دهد 70 هزار نفر از شهروندان گلستانی ورزش را به صورت حرفه ای و قهرمانی دنبال می کنند که جمعیت 3.7 درصدی این ورزشکاران رقمی پایین تر از میانگین 4 درصدی کشوری است.
طیبی گفت: 110 طرح نیمه تمام ورزشی در استان وجود دارد که با اعتبارات اندک موجود، تکمیل این طرح ها به حدود 40 سال زمان نیاز دارد.
وی بیان کرد: در سال های گذشته سالن های ورزشی متعددی در استان ساخته و موجب شد سرانه فضاهای ورزشی استان 15 صدم بیشتر و به رقم 54 صدم مترمربع افزایش یابد.
مدیرکل ورزش و جوانان گلستان در ادامه بر ضرورت ساماندهی فعالیت هیات های ورزشی استان تاکید کرد و گفت: در چند ماه اخیر و از زمان شروع به فعالیت در این مسئولیت، 12 هیات از میان 46 هیات فعال استانی ساماندهی و دوره جدید فعالیت آن ها آغاز شد.
طیبی افزود: تلاش می کنیم با برنامه ریزی بهتر 46 هیات استانی و 600 هیات شهرستانی، ورزش گلستان را بیش از همیشه در مسیر کسب افتخارات و مدال آوری های بیشتر قرار دهیم.
وی بر لزوم برخورداری رشته ها و هیات های ورزشی از درآمد ثابت و پایدار تاکید کرد و گفت: سالن های ورزشی، از جمله مکان های مناسب برای درآمدزایی این هیات ها است که متاسفانه در سال های گذشته بهره برداری درستی از آن ها انجام نمی شد.
مدیرکل ورزش و جوانان گلستان ادامه داد: سال گذشته سالن های ورزشی گلستان 200 میلیون تومان درآمد داشت اما این رقم امسال و با برنامه ریزی های انجام شده به 600 میلیون تومان رسید.
طیبی گفت: تمام سالن های ورزشی استان در اختیار بخش خصوصی و اغلب هیات های ورزشی است که افزایش درآمد این سالن ها، منجر به تقویت و پایداری هر چه بیشتر ورزش استان خواهد شد.
وی بیان کرد: با وجود این تلاش ها، سالن های ورزشی استان دارای جذابیت اقتصادی مناسب برای جوانان علاقه مند به ورزش نیست و بسیاری از آن ها دارای وقت های خالی فراوان است.

  23 مهر 1394
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز