نوای لالایی اصغرم در گلستان طنین انداز آسمان شد
همزمان با سراسر میهن اسلامی در نخستین جمعه از ماه محرم که متعلق به حضرت علی اصغر (ع) کوچک ترین سرباز حماسه کربلا است، نوای لالایی اصغرم در سراسر استان گلستان بر آسمان طنین انداز شد.

مادران گلستانی به یاد حضرت زینب (س) و علی اصغر (ع) نوای لالائی سر دادند تا با حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که تیر سه شعبه حرمله حنجر شش ماهه اش را هدف کین قرار داد، همنوا شوند.
این مراسم در بیش از 80 مسجد، حسینیه و تکایای سراسر گلستان زیر نظر مجمع جهانی علی اصغر (ع) و 12 بقعه مبارکه امامزادگان استان برگزار شد.
نوزادان و کودکان گلستان در حالی که ملبس به لباس های سبز و یا سفید و سربندهای یا علی اصغر (ع) بودند، یادآور معصومیت و تشنگی حضرت علی اصغر در کربلا بودند.
مادران سوگوار حسینی در حالیکه کودکان و طفلان شیرخوار خود را بر روی دستان پرمهر خود در آغوش گرفته بودند به یاد علی اصغر، حسین (ع) و حضرت رباب (س) زیباترین جلوه معرفت و عشق را به یادگار گذاشتند.
امروز مادران گلستانی با چشمان گریان و فریاد یا حسین (ع ) طفل های شیرخوار خود را زائر ضریح گهواره علی اصغر کردند.
در این میدان عشق حسینی هر کس به طریقی دل در گرو معبود و مولای خود می داد، از مادری که گونه های پراشکش را بر صورت گریان و خاموش فرزند کوچکش می گذاشت و آن یکی مادر که فرزند معلول شیرخوارش را برای شفا در حریم امن مکتب حسین (ع) آورده و آرزوی شفایش می کرد.
در این مراسم باشکوه مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) با یادآوری حماسه جاودان کربلا ، در سوگ کودک شش ماهه امام حسین (ع) برای شرکت کنندگان و مادران داغدار مکتب حسینی مرثیه سرایی کردند.

  24 مهر 1394
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز