همزمان با سالروز شهادت حضرت قاسم (ع)؛
تجمع بزرگ دانشگاهیان گلستان در عزای سالار شهیدان (ع) برگزار شد
دسته دانشجویان گلستانی در سوگ سید و سالار شهیدان با شعار «دانشجوی حسینی، مانع نفوذ آمریکایی» مسیر دانشگاه گلستان تا امامزاده عبدالله گرگان را به عزاداری پرداختند.

مراسم دسته روی عزاداری دانشگاهیان دانشگاه‌های سراسر استان گلستان با شعار محوری «دانشجوی حسینی، مانع نفوذ آمریکایی»، ظهر امروز، همزمان با شهادت حضرت قاسم (ع) از مقابل دانشگاه جامع گلستان واقع در خیابان شهید بهشتی آغاز و تا امامزاده عبدالله گرگان ادامه یافت.

دسته عزادارن در انتها در گلزار شهدای امامزاده عبدالله گرگان به قرائت فاتحه، تجدید میثاق و نوحه خوانی و سینه زنی پرداختند.

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان نیز در انتها قرائت و با شعار «هیهات من الذله» دانشجویان همراه شد.

حجت الاسلام حسنعلی مازندرانی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان گلستان در انتهای مراسم ضمن روضه خوانی، طی سخنان کوتاهی گفت: مهم‌ترین آموزه واقعه عاشورا «هیهات من الذله» و تسلیم نشدن در برابر ظالم است.

وی «امر به معروف و نهی از منکر» را نیز از دیگر عوامل قیام حضرت سیدالشهدا (ع) برشمرد و تصریح کرد: مکتب عاشورا مکتب جریان ساز و مکتب حفظ ارزش‌هاست که باید با امر به معروف و نهی از منکر و عدم تسلیم در برابر دشمن این مکتب را زنده نگه داشت.

 

  28 مهر 1394
مرجع: دانشجو
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت گاز استان گلستان شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز