استاندار گلستان:
زیان دهی شرکت های دولتی معما است
استاندار گلستان با ابراز تعجب نسبت به زیان دهی شرکت های دولتی طی سال های گذشته گفت: زیان دهی این شرکت ها همواره به عنوان یک سوال و معما در نزد کارشناسان اقتصادی مطرح بوده است.

حسن صادقلو روز چهارشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید این استان اظهار داشت: همین شرکت های دولتی پس از واگذاری به بخش خصوصی سودده می شوند.
وی گفت: اکنون موضوع زیان دهی شرکت های دولتی به مسئله و معمایی اساسی تبدیل شده و بایستی کارشناسان دلائل آن را مشخص و راهکارهای علمی نیز ارائه نمایند.
صادقلو، با رد ادله عده ای که علت اصلی زیان دهی را تابع شرایط زمانی می دانند اضافه کرد: اگر چنین علتی درست باشد چگونه است که وقتی این شرکت به بخش خصوصی واگذار می شود سوددهی دارد.
استاندار گلستان با حساس خواندن شرایط فعلی اقتصاد کشور و نیز طی شش ماه آینده بر لزوم توجه و حمایت ویژه از واحدهای تولیدی تاکید کرد و گفت: با اجرایی شدن برجام و بسته اقتصادی دولت سال آینده سال پر رونقی برای اقتصاد و تولید خواهد بود.
وی، فلسفه تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از سوی دولت را حمایت از واحدهای تولیدی و حفظ اشتغال پایدار دانست و افزود: دولت در قالب این کارگروه به دنبال رفع مشکلات تولید است و مصوبات آن نیز از سوی همه دستگاه های اجرایی لازم الاجرا است.
صادقلو از تمام مدیران دستگاه های اجرایی خواست با مطالعه دقیق قانون تسهیل و رفع موانع تولید از همه ظرفیت های قانونی آن در جهت حمایت از واحدهای تولیدی استفاده نمایند.
استاندار گلستان همچنین گفت: سیاست دولت در این کارگروه واگذاری و تفویض اختیارات به استان ها می باشد و مدیران اجرایی باید مباحث قابل تفویض را رصد و برای تصمیم گیری به استانداری منعکس نمایند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان نیز در این جلسه گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برای دولت اهمیت زیادی دارد و مصوبات آن چه در سطح ملی و چه در استان ها توسط معاون اول ریاست جمهوری به صورت مستمر پیگیری می شود.
حسینقلی قوانلو افزود: مدیران دستگاه های اجرایی باید نهایت همکاری را با واحدهای تولیدی که به هر دلیل دچار مشکل شدند داشته باشند تا اقتصاد کشور از شرایط حساس فعلی به سلامت عبور نماید.
در این جلسه که معاون اقتصادی استاندار و برخی مدیران کل و مدیران عامل بانک ها حضور داشتند مشکلات پنج واحد تولیدی گلستان که بیشتر در حوزه بدهی های معوق گاز، برق، مالیات، تامین اجتماعی، تسهیلات بانکی و جرائم آن بود مورد بررسی قرار گرفت و برای رفع یا کاهش آن از سوی مدیران مربوطه تصمیماتی اتخاذ شد.
هم اکنون در استان گلستان با یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت یک هزار و 100 واحد تولیدی که 90 درصد آن از واحدهای خرد و کوچک هستند با اشتغال افزون بر 20 هزار نفر فعال می باشد.

  29 مهر 1394
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز