فرماندار گرگان:
بهترین نقطه گرگان برای برگزاری سوگواری تاسوعا و عاشورا خریداری می‎شود
فرماندار گرگان با اشاره به فقدان مکان ثابت در برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در این شهرستان گفت: از طریق اعتبارات استانی قرار است بهترین نقطه شهر گرگان به عنوان نماد برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا خریداری شود.

یحیی خاکی ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار کرد: براساس تجارب سال‎های گذشته در برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در شهر ستان گرگان عزم استانی و شهرستانی بر این استوار شد تا بهترین نقطه شهر گرگان به عنوان نماد برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورا خریداری شود.

وی تصریح کرد: امسال مراسم سوگواری تاسوعا و عاشورا در چهارراه‎میدان برگزار می‎شود و بنا داریم نقطه‎ای از شهرستان گرگان که برای مردم سهل‎الوصول باشد با اعتبارات استانی خریداری و از سال‎های آینده مراسم سوگواری سیدالشهدا (ع) در محل موردنظر برگزار شود.

از ظرفیت محرم برای واکسینه کردن جامعه استفاده شود

فرماندار گرگان با بیان اینکه باید از ظرفیت محرم برای واکسینه کردن جامعه استفاده کرد، عنوان کرد: با استفاده از آموزه‎های دینی و قیام امام حسین(ع) می‎توان بخشی از آسیب‎ها که در شهرستان وجود دارد را کاهش داد.

خاکی از فعالیت 700 هیئت مذهبی در شهرستان گرگان خبر داد و افزود: هیئت‎های مذهبی در معادلات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نقش اثربخشی دارند.

وی تصریح کرد: به دلیل دین‌باوری و اعتقاد اصیلی که در بین هیئت‎های مذهبی وجود دارد می‎توان از این ظرفیت برای کاهش دادن آسیب‎های استفاده کرد.

این مسئول تبیین کرد: هیئت‎های مذهبی که به عنوان یک نهاد اجتماعی مطرح هستند می‎توانند بسیاری از آسیب‎های اجتماعی را در جامعه حل کنند.

هیئت‎های مذهبی در حل مسائل اجتماعی ورود کنند

فرماندار شهرستان گرگان با بیان اینکه هیئت‎های مذهبی در بستر شهر گرگان می‌توانند بسیار تأثیرگذار باشند، افزود: با اهرمی‎هایی که در دستگاه‎های اجرایی برای استفاده از تشکل‎های مردمی وجود دارد می‌توانیم از این ظرفیت بهره بهتری ببریم.

وی اضافه کرد: در جامعه‎ای که آسیب‎های اجتماعی در آن موج می‎زند اگر بخواهیم از ظرفیت نهاد‎های مذهبی استفاده درست کنیم باید بستر آن فراهم شود.

فرماندار شهرستان گرگان با بیان اینکه اثرگذاری هیئت‎های مذهبی در حل مسائل اجتماعی مهم است، تصریح کرد: هیئت‎های مذهبی می‎توانند در ترویج نشر ارزش‎ها، بهبود فضای سیاسی و خانواده و رفع نابسامانی‎های اقتصادی ورود پیدا کنند.

خاکی در پایان با بیان اینکه مقام معظم رهبری فرمودند «موتور حرکت دنیای اسلام زیر پرچم مداحان قرار دارد»، خاطرنشان کرد: دین مباحث عقلانی بوده و این امر به معنی این نیست که احساسات بر آن حاکم نشود؛ اگر می‎خواهیم بر احساسات دینی تاثیر بگذاریم و ایمان را تقویت کنیم باید به نقش مداحان توجه شود.

 

  30 مهر 1394
مرجع: فارس
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز