نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان:
حجاب هاي عاشورا بايد کنار زده شوند

امام جمعه گرگان در خطبه های امروز نماز جمعه این شهرستان با بیان اینکه برخی حجاب ها مانع شناخت واقعی مردم از عاشورا شده اند، گفت: هر کسی در هر مقامی باید این حجاب ها را از فرهنگ عاشورا بزداید تا مردم، شناخت واقعی نسبت به آن کسب کنند چون اگر مردم به طور واقعی با عاشورا آشنا شوند، تحول تاریخی و دینی به وجود می آید.
آیت الله نورمفیدی با انتقاد از مداحانی که شأن امام حسین (ع) و عاشورا را با اشعار خود نادیده می گیرند، افزود: اگر مردم به این اشعار توجه نکنند، مداحان هم مجبور می شوند به جای اشعار کوچه و بازاری، شعر عاشورایی بخوانند.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به خطبه امام حسین (ع) در شب عاشورا افزود: آن شب، بهترین شب زندگی امام (ع) و در عین حال، پر غم و غصه و پررنج ترین شب بود.
آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه چنین شرایط سختی، ذره ای در اراده امام حسین (ع) خلل ایجاد نکرد، گفت: ایشان جز کسب رضایت الهی، به چیز دیگری نمی اندیشید به همین دلیل، شب عاشورا از یاران خود خواستند که اگر مسئله دیگری برای آنها اهمیت دارد، شبانه از کاروان جدا شوند.
وی گفت: در حالی که عبیدالله بن زیاد با پول و زور، در تلاش بود تا نیروهای زیادی را راهی کربلا کند، اما امام حسین (ع) در تلاش بود همین تعداد اندک نیرویی که در اختیار داشت را آزاد کند تا مبادا کسی غیر از رضایت حق تعالی، انگیزه دیگری برای نبرد در روز عاشورا داشته باشد.
نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه انگیزه های مختلفی راجع به قیام سیدالشهداء (ع) ذکر شده است، مسائل دینی را اولین انگیزه امام (ع) از این قیام ذکر کرد.
آیت الله نورمفیدی افزود: دین، مجموعه ای از ارزش هاست که نبی مکرم اسلام (ع) برای نجات بشریت آورد، اما بعد از رحلت ایشان، این ارزش ها به انحراف کشیده شدند.
به گفته وی، در چنین شرایطی، باید کسی در برابر حاکم جور می ایستاد و این کار، در آن زمان، غیر از امام حسین (ع) که گوشت و پوست او از پیامبر (ص) بود، از دست شخص دیگری برنمی آمد.
خطیب جمعه گرگان، دومین هدف امام حسین (ع) از قیام عاشورا را امامت و رهبری امت اسلامی برشمرد و اظهار داشت: مردم از حاکمان خود تاثیر می پذیرند، شرایط جامعه اسلامی با رهبری امام حسین (ه)، متفاوت تر از شرایطی بود که یزید بر آنها حکومت می کرد.
آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: سیدالشهداء با قیام خود خواست این پیام را به مردم انتقال دهد که یزید شرایط حکومت بر جامعه اسلامی را ندارد.
وی گفت: شیخ محمد عبده، یکی از علمای برجسته اهل سنت، گفته است اگر در دنیا دو حکومت عادل و ظالم وجود داشته باشند، بر مسلمانان واجب است که از حکومت عادل برای نابودی حکومت ستمگر، حمایت کنند و مصداق آن، خروج حسین علیه یزید است.
نماینده ولی فقیه در استان گلستان در پایان، خود و دیگران را به تقوای الهی دعوت کرد.

  2 آبان 1394
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز