استاندار گلستان:
قیام عاشورا الگوی مبارزه با باطل درهمه زمان ها است
استاندار گلستان گفت: انقلاب امام حسین(ع) و قیام عاشورا مدل و الگوی مبارزه با باطل در همه زمان ها ومکان ها بوده و ما مسئول تبیین و معرفی این الگو برای تمام دنیا هستیم.

حسن صادقلو در آیین سوگواری شب عاشورا درحسینیه صابری شهر مزرعه کتول شهرستان علی آباد با بیان اینکه مکتب امام حسین(ع) دانشگاه نجات از طوفان ها و گمراهی ها می باشد، اظهارداشت: انقلاب امام حسین(ع) تنها به شیعیان تعلق ندارد و حکمت های بی شماری در رفتار بزرگانی همچون حضرت عباس(ع) و حضرت علی اکبر(ع) و تمام شهدای کربلا می باشد که باید تبیین و معرفی گردد.
استاندار گلستان قرائت اصیل اسلام و مکتب امام حسین(ع) را در دست روحانیت بیان کرد و یادآور شد: باید قرائت اصیل اسلام را از روحانیت دریافت کنیم و نباید اجازه داد که مدح ها جای متن اصیل را بگیرد.
وی یکی از وصف های امام حسین(ع) را قتیل العبرات یعنی کشته اشک ها دانست و افزود: پیامبر مکرم اسلام (ص) در جایی اشک را اولین نعمت خدا به انسان می داند و امیرالمومنین (ع) نیز اشک را عامل نورانیت و بازگشت از مسیر ارتکاب گناه بیان می کند.
صادقلو اشک ریختن برای امام حسین(ع) را گریه پیوند با اهداف دانست و گفت: امام حسین(ع) از آن جهت قتیل العبرات است که تمام اولیاء خداوند برای او گریسته اند و هر کس از او یاد کرده برای او گریسته است.
وی، گریه بدلیل شکست را بی مناسبت با کربلا و امام حسین(ع) عنوان کرد و افزود: کربلائیان هیچ درخواستی از دشمنان نداشتند و هر نوحه ای از کربلا که سربلندی را تداعی نکند، ارتباطی به دانشگاه و انقلاب امام حسین (ع) ندارد.
وی یادآور شد: کربلا، دانشگاه عزت و عظمت و بلندی روح است و هرگز خواری و ذلت و تقاضا از دشمن در آن وجود ندارد.
در آیین عزاداری شب عاشورای حسینی تعداد زیادی از مردم سوگوار و مسئولان استانی وشهرستانی حضور داشتند.
شهرستان علی آباد با چهار شهر علی آبادکتول، فاضل آباد، مزرعه کتول و سنگدوین و 76روستا در 35کیلومتری شرق گرگان واقع بوده و افزون بر 132هزار نفر جمعیت دارد.

  2 آبان 1394
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز