افزایش 25 درصدی مراجعه کنندگان نذر خون در گلستان
مدیرکل انتقال خون گلستان از افزایش 25 درصدی مراجعه کنندگان نذر خون در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به گروه های سیار خونگیری در استان خبر داد.

میرمحمدعلی حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: دو گروه سیار در شهرهای گرگان و گالیکش و یک دستگاه اتوبوس خونگیری در شهر علی آبادکتول در روزهای تاسوعا و عاشورا مستقر شدند که یکهزار و 10 نفر داوطلب برای اهدای خون به بیماران نیازمند مراجعه کردند.
وی اضافه کرد: از این تعداد 753 نفر برای اهدای خون پذیرش شدند که از 620 نفر آنان با توجه به نیاز بیمارستان های استان خونگیری انجام شد.
حسینی گفت: همچنین برای 257 نفر از داوطلبان پذیرش شده برای اهدای خون، کارت نذر خون صادر و قرار شد تا پایان ماه صفر، طبق تاریخ درج شده روی کارت ها به مراکز ثابت خونگیری برای اهدا خون به بیماران نیازمند استان مراجعه کنند.
به گفته دکتر حسینی میزان ماندگاری خون به صورت پلاکت 5 روز و گلبول قرمز 35 روز است که این اداره کل خونگیری از افراد واجد شرایط را مطابق با نیاز بیمارستان های استان انجام می دهد.
اداره کل انتقال خون گلستان، گروه های سیار اعزامی را در محل امامزاده عبدالله (س) گرگان و یکی از مکان های مذهبی شهر گالیکش در روزهای تاسوعا و عاشورا از ساعت 9 صبح تا 14 و در شهر علی آبادکتول در روز تاسوعا از ساعت 17 عصر تا 23 شب و روز عاشورا از ساعت 9 صبح تا 14 عصر فعال داشت.

  3 آبان 1394
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز