حضور نماینده ولی فقیه و استاندار در عزاداری سیستانی های مقیم گلستان
نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان دوشنبه شب با حضور در مراسم عزاداری سیستانی های مقیم گرگان همنوا با آحاد سایر اقوام و مذاهب این خطه شمالی برای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مرثیه سرایی کردند.

آیت اله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان در این مراسم که همزمان با عزاداری چهارمین اختر آسمان امامت و ولایت امام سجاد (ع) در حسینیه سیستانی های گرگان برگزار شد، بر لزوم برگزاری پرمعناتر و باکیفیت تر مجالس عزاداری سرور و سالار شهیدان از سوی آحاد مختلف جامعه به ویژه نسل جوان تأکید کرد.
آیت الله نورمفیدی افزود: برای کیفیت بخشیدن به مراسم عزاداری امام حسین (ع) ابتدا باید این امام همام و فلسفه نهضت عاشورایی ایشان را به خوبی شناخت.
نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری با طرح پرسش هایی که علت نهضت عاشورا چه بود و یا این که چه خطری دین اسلام را تهدید می کرد که امام حسین (ع) جان خویش و خانواده اش را برای دفاع از اسلام در طبق اخلاص گذاشت؟ افزود: پاسخ این سوالات، انحراف و زاویه پیدا شدن بین اسلام ناب محمدی (ص) با اسلامی که بنی امیه و یزید آن را معرفی می کرد، بود.
آیت اله نورمفیدی اضافه کرد: اعمال و رفتارهایی که بنی امیه و شخص یزید به نام اسلام از خود نشان می داد، به هیچ وجه با اسلامی که نبی مکرم اسلام (ص) آن را برای نجات و سعادت بشر آورده بود، همخوانی نداشت.
امام جمعه گرگان تصریح کرد: در چنین شرایطی امام حسین (ع) به صحنه آمد و با نهضت عاشورایی خود از دین جدش رسول گرامی اسلام (ص) دفاع کرد و اگر این امام همام در مقابل یزید نمی ایستاد، امروز اثری از اسلام باقی نمی ماند.
آیت اله نورمفیدی با بسیار مهم دانستن نهضت عاشورا گفت: امروز همه وظیفه داریم تا امام حسین (ع) و نهضت عاشورا را بخوبی درک کرده و بر اساس آن مجالس عزاداری باشکوهتر و با کیفیت تر برگزار نماییم.
نماینده ولی فقیه در گلستان ملاک اصلی برتری مسلمان بر مسلمان دیگر را بر اساس تعالیم اسلام، تقوای الهی دانست و افزود: اما در اسلامی که بنی امیه مروج آن بود، ملاک تبعیض نژادی و تفاوت گذاشتن بین عرب و عجم بود.
آیت اله نورمفیدی اضافه کرد: امروز نیز دشمنان اسلام به ویژه آمریکا و آل سعود با شیوه های بنی امیه ای که سیاستی شیطانی است، در حال ایجاد اختلاف بین مسلمانان هستند و با کمال تاسف بیشتر مسلمانان نیز در خواب بوده و در این دام گرفتار شدند.
امام جمعه گرگان گفت: امروز گروهک های داعش و تکفیری که دست پرورده آمریکا و آل سعود هستند به نام اسلام تیشه به ریشه دین می زنند که لازم است مسلمانان از خواب غفلت بیدار شوند.
آیت اله نورمفیدی اضافه کرد: امروز مسلمانان باید بیش از هر زمانی قدر امام حسین (ع) و نهضت عاشورایی ایشان را بیشتر بدانند زیرا آن چه امروز از دین اسلام داریم مرهون خون سیدالشهداء و اصحاب باوفای آن حضرت است.
نماینده ولی فقیه در گلستان با قدردانی از برگزاری مراسم های باشکوه عزاداری امام حسین (ع) توسط قوم سیستانی تصریح کرد: مراسم هایی که توسط این قوم برگزار می شود از کم نظیرترین مراسم ها در استان است.
در این مراسم استاندار گلستان و جمع زیادی از سیستانی های ساکن گرگان و برخی از سایر شهرهای گلستان حضور داشتند.

  5 آبان 1394
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز