معاون آموزش و پرورش استان گلستان:
مدارس استان گلستان با کمبود معلم ورزش روبه‌رو است
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: مدارس استان گلستان به خصوص در مقطع ابتدایی با کمبود معلم ورزش روبه‌رو است.

محمد بهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار داشت: هم اکنون با حضور 670 دبیر تربیت بدنی در مدارس استان گلستان، خوشبختانه نیاز مدارس مقطع متوسطه اول و دوم دخترانه و پسرانه به دبیران تربیت‌بدنی رفع شده و فعالیت‌های درس تربیت بدنی توسط کارشناسان تربیت بدنی تدریس می‌شود.

وی افزود: مشکل کمبود دبیر تربیت بدنی در مدارس ابتدایی استان است که تلاش داریم در سال‌های آتی این کمبود جبران شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان تصریح کرد: مدارس ابتدایی شهر و روستای استان گلستان برای درس تربیت‌بدنی به 180 آموزگار تربیت بدنی نیاز دارد.

بهشتی با اشاره به رویکرد و برنامه های معاونت تربیت بدنی افزود: با نگاه مدرسه محوری امسال در آبان ماه طرح المپیاد ورزشی در مدارس 3 مقطع در رشته‌های مختلف ورزشی به اجرا درخواهد آمد.

وی هدف از ایجاد این طرح را ایجاد نشاط و سلامت در بین دانش اموزان اعلام کرد و افزود: قضد داریم ضمن شناسایی استعدادهای ورزشی، آن‌ها را به کانون‌های ورزشی و اداره ورزش و جوانان معرفی کرده تا هیئت‌های ورزشی نیز پس از ارزیابی آنها را جذب و در مسیر ورزش حرفه‌ای به کار بگیرند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: با همکاری رادیو ورزش از 10 آبان ماه امسال ساعت 7 و 30 دقیقه صبح ضمن پخش ضرب آهنگ از این رادیو در همه مدارس ورزش صبحگاهی به مدت 5 دقیقه اجرا می‌شود تا دانش آموزان با روحیه‌ای شاد به کلاس درس بروند.

بهشتی افزود: امسال طرح شناسایی ناهنجاری های قامتی و اسکلتی دانش‌آموزان را در مدارس خواهیم داشت تا آن‌هایی که دچار مشکل هستند به مراکز و کانون‌های اصلاحی برای ارزیابی دقیق و ارائه حرکات اصلاحی مناسب معرفی می‌شوند.

  6 آبان 1394
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز