آمار دقیق پیش نیاز مبارزه با مواد مخدر است

استاندار گلستان در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار کرد: آمار دقیق معتادان، پیش نیاز مبارزه با مواد مخدر است و می تواند برنامه ریزی را با دقت بیشتری همراه سازد.

به گزارش ساجدخبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، دکتر حسن صادقلو با تاکید بر تاثیر چهره ها و ورزشکاران، تصریح کرد: باید طرحی آماده شود که در آن قهرمانان و پهلوانان به عنوان سفیران ورزشی نقش خود را در مبارزه با مواد مخدر ایفا کنند.

وی با بیان اینکه پیشگیری از مواد مخدر مورد توجه همه است، خاطر نشان کرد: استان گلستان با جدیت رفتاری و وجدان کاری مسئله پیشگیری از گرایش به مواد مخدر را دنبال می کند و این جدیت را در شورای تامین استان، ستاد مبارزه با مواد مخدر و برجسته کردن این موضوع در سند جامع امنیتی استان بروز داده ایم.

وی با اشاره به ظرفیت منابر و روحانیون، یادآور شد: از آنجا که زبان روحانیت زبان تقدس است و تاثیر ویژه ای در بین مردم دارد می توانند نقشی موثر در پیشگیری از مواد مخدر داشته باشند.

استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اشتغال و ارتباط آن با اعتیاد پرداخت و افزود: مشکلات اقتصادی و عدم استقرار صنایع توانمند در استان مسائلی را در زمینه اشتغال بوجود آورده که باید با توجه بیش از پیش به آن از توجه جوانان به مواد مخدر بکاهیم.

دکتر صادقلو با بیان اقدامات صورت گرفته در راستای پیشگیری از مواد مخدر، گفت: توانمند سازی معتادان و البته ارائه مشاوره های مناسب به آنان می تواند مسیر مناسبی به زندگی آنها دهد و مسولان باید این موضوع را در سرفصل های کاری خود تعریف کنند.

همچنین در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در استانداری گلستان برگزار شد، مدیر کل بازرسی و هماهنگی امور استان های ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در ارزیابی خود از گلستان، اظهار کرد: اگرچه در تمام کشور مواد مخدر اولویت دوم محسوب می شود اما خوشبختانه گلستان با درایت و جدیت، مواد مخدر را اولویت اول خود قرار داده است.

علی طالبی با تاکید در فعالیت زنجیره ای به جای اقدامات جزیره ای در امر مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: گلستان استانی است که توانسته مرکز ماده 16 و مرکز مراقبت پس از خروج زندانیان را بخوبی مدیریت کند.

وی با تمجید از اقدامات صورت گرفت خواستار توجه بیشتر به امر مشاوره و توانمندسازی معتادان جهت اشتغال شد و افزود: نیاز است سالن هایی مجهز به امکانات توانمند سازی جهت اشتغال در اختیار ستاد مبارزه با مواد مخدر قرار گیرد.

وی افزود: در گلستان اگرچه توسعه سازمان های مردم نهاد کمیت قابل قبولی داشته اما باید کیفیت آن ارتقا یابد.

مدیر کل بازرسی و هماهنگی امور استان های ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به جلسات منظم شورای هماهنگی در سطح استان، یادآور شد: به دلیل عدم ارائه آمار یکپارچه از معتادان استان نیاز است موضوع آمار با حساسیت بیشتری دنبال شود و در عین حال باید اقدامات کمیته شناسایی اموال نیز نمود بیشتری داشته باشد.

همچنین در این جلسات پیرامون مصوبات قبلی شامل تهیه و تدوین سند جامع مبارزه با مواد مخدر، عملیاتی شدن اقدامات شهرداری گرگان، ایجاد مجموعه خیرین پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر، برگزاری کارگاه های آموزش روحانیون و مبلغان دینی و اقدامات پیشگیرانه سازمان تبلیغات اسلامی بحث و تبادل نظر شد.

 آمار دقیق پیش نیاز مبارزه با مواد مخدر است

 

آمار دقیق پیش نیاز مبارزه با مواد مخدر است

 

آمار دقیق پیش نیاز مبارزه با مواد مخدر است

 

آمار دقیق پیش نیاز مبارزه با مواد مخدر است

 

آمار دقیق پیش نیاز مبارزه با مواد مخدر است

 

  6 آبان 1394
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز