نماینده ولی فقیه و امام جمعه گرگان
کنار آمدن با خوی استکباری آمریکا ناممکن است

نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام ‏جمعه گرگان گفت: فرهنگ اصلی و اولویت دار ما مبارزه با استکبار است و به همین دلیل نمی‌توانیم با دارندگان این خوی زشت کنار بیاییم.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی درخطبه های نماز جمعه امروز گرگان با اشاره به فرارسیدن 13آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی افزود: فرهنگ قرآنی، فرهنگ مبارزه و مقابله با ظلم و ستم فرعونی است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: تا زمانی که کشورهای استکباری با خوی شیطانی در دنیا حضور دارند، کنار آمدن با آن ها ناممکن است.

 

نورمفیدی افزود: خداوند در قرآن خصوصیات فرعون را بیان می‏‌کند که از جمله آن ها وجود حس برتری‏‌طلبی است که می‌‏خواهد همه چیز فقط در اختیار خودش باشد.

 

امام جمعه گرگان اظهار کرد: امروز آمریکا نماد فرعون و استکبار جهانی است و خصوصیاتی که خداوند در قرآن آورده با دولت این کشور منطبق است.

 

نورمفیدی در ادامه به فرارسیدن سالروز شهادت حسین فهمیده اشاره کرد و گفت: حماسه و رشادت این نوجوان سلحشور ایرانی آن‏‌چنان بزرگ و تکان‏‌دهنده بود که حضرت امام (ره) او را رهبر ما معرفی کرد. شهید فهمیده نوجوان 13 ساله ایرانی در جریان دفاع مقدس کشورمان علیه کشور متجاوز با بستن نارنجک به کمر و انداختن خود به زیر تانک دشمن بعثی مانع پیش روی آنها شد.

 

عضو مجلس خبرگان در بخش دیگری از سخنانش به 14 آبان روز فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: ایران در راس کشورهایی قرار دارد که دارای هویت، شخصیت و اصالت خاص است که باید از آن پاسداری و محافظت شود.

 

به گفته آیت الله نورمفیدی، استکبار جهانی جنگ فرهنگی بزرگی را بر علیه هویت و اصالت کشورمان به راه انداخته و می‏‌خواهد جوانان و خانواده‏‌های ایرانی وابسته و محتاج دیگران شود.

 

امام جمعه گرگان به فعالیت پرتعداد شبکه‌های ماهواره‌ای اشاره کرد و گفت: هدف اصلی این شبکه‌ها فروپاشیدن بنیان خانواده‌هاست که یکی از راه‌های مقابله با آن تکیه بر فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی است.

  8 آبان 1394
مرجع: ایسنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز