3800فرزند اتباع خارجی در مدارس گلستان تحصیل می کنند

مدیرکل اتباع و امور مهاجرین خارجی استانداری گلستان گفت: هم اینک سه هزار و 800 نفر از فرزندان اتباع خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس این استان درس می خوانند.

مهدی دهرویه با تاکید بر اینکه فرزندان اتباع خارجی مجاز هیچ محدودیتی برای تحصیل ندارند، از ثبت نام فرزندان اتباع غیرمجاز نیز طی دو سال اخیر خبر داد و اظهار داشت: از مجموع دانش آموزان اتباع خارجی مشغول به تحصیل در استان 161 نفر فرزندان اتباع غیرمجاز هستند.
وی درخصوص تحصیل اتباع خارجی اضافه کرد: جمهوری اسلامی بر این عقیده است که سواد آموزی فرزندان اتباع خارجی هم برای آنان و هم برای ما ارزشمند است و براساس دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نباید اتباع خارجی در ایران بلاتکلیف باشند و آنان که لازم التعلیم هستند باید درس بخوانند، ثبت نام و تحصیل در مدارس با شرایط مساوی و برابر با دانش آموزان ایرانی در سال جاری صورت پذیرفته است.
مدیر کل اتباع و امور مهاجرین خارجی گلستان با یادآوری نگاه دینی جمهوری اسلامی و توجه به کرامت انسانی یادآور شد که حضور اتباع خارجی در ایران تنها مربوط به یک دوره خاص نبوده است، وی آن را واقعیتی اجتناب ناپذیر با توجه به شرایط و رویکرد جمهوری اسلامی عنوان کرد.
دهرویه همچنین بیشترین اتباع خارجی در استان را از کشور افغانستان بیان کرد و افزود: قانونمند زندگی کردن اتباع خارجی در گلستان در مقایسه به سایر استان ها نمود داشته و بیشتر آنان مجوزهای لازم برای اقامت و اشتغال را دارند.
پیش از این مدیر کل اتباع و امور مهاجرین خارجی گلستان از ساکن بودن 20 هزار و 115 تبعه خارجی با مدارک شناسایی معتبر در استان خبر داده بود.
به گفته وی همچنین 3 هزار و 824 مجوز کار برای اتباع خارجی شاغل در استان صادر شده است.
استان مرزی گلستان با یک میلیون و 850 هزار نفر جمعیت تنها با کشور ترکمنستان مرز زمینی و دریایی مشترک دارد.
این استان در حاشیه دریای خزر واقع شده و با استان های مازندران، سمنان و خراسان شمالی همسایه است.

  9 آبان 1394
مرجع: ایرنا
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز